آئین باشکوه استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

آئین استقبال از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی برگزار شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، در آخرین جمعه ماه شعبان و در آستانه فرا رسیدن ماه رمضان؛ ماه رحمت و مغفرت الهی ویژه برنامه استقبال از این ماه پرخیر و برکت از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان مقدس رضوی در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این مراسم باشکوه و معنوی گروه همخوانی «نورالرضا» به اجرای برنامه و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و سپس علیرضا خاکساری؛ شاعر آئینی و نغمه سرای اهل بیت(ع) اشعاری را با مضمون ماه مبارک رمضان قرائت کرد.

آیت الله کاظم صدیقی؛ امام جمعه موقت تهران در این مراسم با اشاره به خطبه شعبانیه پیامبر اکرم(ص) در آخرین جمعه ماه شعبان بیان کرد: ماه مبارک رمضان از نظر زمان و مکان مهمتر از زیارت بیت الله الحرام است.

وی تصریح کرد: در زمان حج زائران بیت الله الحرام از مکان‌های دور و نزدیک طی مسیر کرده و خود را به کعبه می‌رسانند و در زمره «ضیوف الرحمان» یعنی میهمانان خداوند قرار می‌گیرند ولی در ماه مبارک رمضان سفره ضیافت و رحمت الهی در هر خانه‌ای گسترده می‌شود.

ماه رمضان؛ ماه جوشش رحمت الهی

خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه رمضان ماه جوشش رحمت الهی است، اظهار کرد: روزه‌داران واقعی در این ماه علاوه بر روزه ظاهری، دل و جان خود را نیز مُحرِم می‌کنند تا شایسته این ضیافت بزرگ الهی باشند.

وی افزود: رمضان ماه انتقال جان از تعلقات فرشی به سوی کشش‌ها و جاذبه‌های عرشی و ماه فراز از گناه و معصیت و روی آوردن به کارهای نیک است. در این ماه باید سعی کنیم با دعا و نیایش به درگاه الهی مشمول رحمت واسعه خداوند شویم.

این کارشناس دینی، عفو و گذشت، دور ریختن کینه‌ها، دستگیری از گرفتاران، توجه به یتیمان، کمک به محرومان، خوش اخلاقی و پرهیز از تکبر را از جمله اعمالی دانست که انجام آن در ماه مبارک رمضان توصیه شده است.

وی با بیان اینکه رمضان ماه عروج  است و شب قدر که بهتر از هزار ماه است در این ماه پرفضیلت قرار دارد، اذعان کرد: تلاش ما در تمام روز و شب های این ماه باید بر این باشد تا با ترک معصیت و انجام کارهای نیک این شب بزرگ را بهتر درک کنیم.

گفتنی است؛ اجرای سرود توسط گروه سرود «گلدسته های حرم» مناجات خوانی ابراهیم قانع، ابتهال خوانی توسط حس خانچی و اجرای همخوانی اسماء الحسنی که یادآور لحظه‌های خوش افطار ماه مبارک رمضان است از دیگر برنامه‌های آئین استقبال از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.