معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تعیین تکلیف پیشنهاد روادید رایگان چند بار ورود از قطر به ایران یکی از ضرورت های موفقیت در پشتیبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

پیشنهاد روادید رایگان چندبار ورود از قطر به ایران تعیین تکلیف شود

به گزارش قدس آنلاین، علی اصغر شالبافیان روز یکشنبه در نشست بررسی توانمندیها و برنامه ریزی های ایران برای پشتیبانی از جام جهانی اظهار داشت: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پیشنهاد تسهیل صدور روادید را به وزارت خارجه داده بود که با موافقت وزارت امور خارجه برای صدور روادید رایگان در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی قطر و امکان چند بار ورود و اقامت ۲۰ روزه، این پیشنهاد به هیات دولت رفته است و منتظر تصمیم هیأت محترم وزیران هستیم.

وی افزود: این موضوع از مدت‌ها پیش در دستور کار این وزارت میراث‌فرهنگی قرار دارد و یکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان و ذی‌نفعان حوزه گردشگری نیز به شمارمی‌رود که با تایید هیات دولت ضمانت اجرایی پیدا می کند.

شالبافیان اضافه کرد: در صورت موافقت و تصویب هیات دولت، گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا در زمان برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی به قطر سفر می‌کنند، می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه وزارت امور خارجه کشور، تقاضای سفر به ایران را از مبدا قطر ثبت و ویزای رایگان دریافت کنند.

وی یادآور شد: اطلاع رسانی ظرفیت های ایران برای پذیرش مسافران با همکاری وزارت ورزش و جوانن، امور خارجه در کشورهای مختلف، تصویب و اعلام قیمت تورها از نقاط مختلف کشور به مقصد قطر از دیگر مواردی است که تصمیمات مربوط به آن باید در کمترین زمان ممکن نهایی شود تا فعالان بخش خصوصی بتوانند به راحتی برای جذب مسافران داخلی و خارجی اقدام کنند.

روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و جاسم بن سیف السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر با حضور در جزیره کیش دیدارهای دوجانبه باهم خواهند داشت.

این سفر در پی دستور ویژه آیت‌الله‌ رئیسی‌ رییس جمهور کشورمان برای بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری جام جهانی قطر و همچنین پیگیری دیدار وزیر راه و شهر سازی کشورمان با وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر در جریان سفر آیت الله رییسی به کشور قطر برنامه ریزی شده است.

این وزرا در خصوص پشتیبانی ایران از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از جمله راه‌اندازی خطوط منظم کشتیرانی بین بنادر ۲ کشور و توافق برای استفاده بیشتر خطوط هوایی تجاری قطر از آسمان ایران دیدار، گفت و گو خواهند داشت و توافق نامه هایی نیز امضا خواهند کرد.

بازدید از برخی جاذبه های گردشگری و زیرساخت های حمل و نقل کیش از دیگر برنامه های این وزرا از سفر به جزیره کیش است.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی شامگاه - شنبه ۲۰ فروردین - و جاسم بن سیف السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر ظهر یکشنبه - ۲۱ فروردین - وارد جزیره کیش شدند.

آبان ماه امسال قطر میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال است با توجه به نزدیکی کیش به این کشور استفاده از این فرصت از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته و در این راستا مقرر شده ۵۲۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های ورزشی جزیره کیش از جلمه استانداردسازی ۲ زمین چمن و احداث سه زمین دیگر تا مرداد ماه امسال هزینه شود.

همچنین این جزیره برای بهره‌گیری از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دارای ظرفیت هایی همچون ۵۲ هتل با ۱۹ هزار تخت، یک فرودگاه بین المللی با ظرفیت پذیرش حدود ۲ میلیون مسافر در سال، بندرگاه به وسعت ۱۱۰ هکتار با امکان ارایه خدمات مختلف مسافری و باری با اسکله با ظرفیت پذیرش شناورهای ۱۲ هزار تنی است.

فاصله جزیره کیش تا قطر ۲۷۰ کیلومتر است که مدت زمان مسافرت از این جزیره به دوحه با هواپیما حدود ۴۰ دقیقه و با کشتی پنج تا ۶ ساعت است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.