بازیکن اسبق تیم ملی ایران معتقد است نیمکت تیم ملی فوتبال ایران و جایگاه مدیریت تیم ملی جای چهره‌های شناخته شده و مورد قبول اهالی فوتبال است.

بختیاری‌زاده: چسبیده‌های فوتبال از حضور دوباره فوتبالی‌ها ناراحت هستند/ نباید فوتبال دوباره به دست نامحرمان بیفتد

به گزارش قدس آنلاین، سهراب بختیاری‌زاده مدافع سابق تیم ملی و زننده یکی از گل های ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ اظهار داشت: در روزهای گذشته بعضی موضوعات در خصوص حمید استیلی مدیر تیم ملی مطرح شد که در جای خودش ناراحت کننده و تاسف برانگیز بود. حقیقت این است که اهالی فوتبال دوست دارند چهره‌های شناخته شده و آشنا به فوتبال را در تیم‌های ملی ببینند و این مسئله حس خوبی به آنها می‌دهد. این برای فوتبال ما درد است که مهمترین جایگاه روی نیمکت تیم ملی را به فردی می‌دهیم که هیچ سابقه و رزومه متناسبی با این جایگاه ندارد و اکثر اهالی فوتبال نام او را هم نشنیده‌اند.

وی ادامه داد: این تصمیمات توهین به فوتبال و تیم ملی ماست و فوتبالی‌ها را ناامید می‌کند. موضوع این نیست که مدیر تیم ملی ضرورتاً باید پیشکسوت و ملی پوش سابق باشد، اما حداقل در گذشته چهره‌هایی مثل همایون خان شاهرخی، نبی و ساکت در این جایگاه حضور داشتند که سبقه مشخص و قابل احترامی در فوتبال دارند.

بختیاری‌زاده اضافه کرد: نیمکت تیم ملی جای امثال حمید استیلی، علی دایی، مهدوی‌کیا، زرینچه و کسانی است که سال‌ها برای این تیم زحمت کشیدند و بازی کردند. فوتبالی‌ها خوشحالند شخصیتی مثل حمید استیلی برای این جایگاه انتخاب شده، فردی که در دوره بازی به رعایت احترام بزرگ‌تر و اخلاق شهرت داشت می‌تواند همین مسائل را به اعضای تیم منتقل کند. قرعه کشی جام جهانی جای حمید استیلی است که یکی از گل‌های مهم تاریخ فوتبال ما را به ثمر رسانده و اتفاقاً حالا در زمان هم گروه شدن دوباره با آمریکا بازهم حضور دارد. استیلی یکی از نکات جالب بازی دو تیم در جام جهانی است، زننده گل قرن، دوباره برابر آمریکا و مرور یکی از شیرین ترین اتفاقات تاریخ فوتبال ما.

مربی سابق تیم‌های پدیده و استقلال خوزستان گفت: من در خصوص موضوعات مالی زیاد صحبت نمی‌کنم اما گفته شده حمید استیلی با مبلغ ماهیانه ۱۰۰ میلیون تومان مدیر تیم ملی شده و این یعنی تا جام جهانی تقریبا ۷۰۰ یا ۸۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کند. بخش زیادی از افراد جامعه ما چنین درآمدی ندارند و شاید این رقم برایشان عجیب باشد، اما مردم باید بدانند در فوتبال کسانی هستند که به اندازه بازی‌های ملی استیلی، سابقه تماشای مسابقات تیم ملی را هم ندارند و میلیاردها تومان در سال کسب درآمد می‌کنند. این را باید بدانیم که چنین مبلغی حدود ۳۰ هزار دلار می‌شود و در کجای دنیا یک اسطوره خاطره ساز که یکی از مهمترین صحنه‌های تاریخ فوتبال ما را خلق کرده با این قرارداد در تیم ملی یک کشور به عنوان مدیر فعالیت می‌کند؟ شأن و جایگاه حمید استیلی به مراتب بالاتر از این اعداد و ارقام است؛ آن هم استیلی که من شاهد بودم یک ریال به عنوان دستمزد از تیم امید دریافت نکرد و اصولاً آدم مادی نبوده و این چیزها برایش مهم نیست. ما باید قدر اسطوره‌ها و مردان خاطره ساز تاریخ فوتبال‌مان را بدانیم. مگر چند علی دایی، خداداد و استیلی در این فوتبال داریم؟

بختیاری‌زاده گفت: من باور دارم چسبیده‌های به فوتبال که مشخص نیست از کجا به فدراسیون رسیده‌اند از حضور دوباره فوتبالی‌ها در صحنه ناراحت و عصبانی هستند و این نگاه تخریبی را آغاز کرده‌اند؛ وگرنه مشخص است که حمید استیلی بدون شرط و شروط مالی با کمترین قرارداد ممکن آمده به فوتبال ملی کشورش کمک کند. اهالی فوتبال این مسائل را به خوبی درک می‌کنند و نباید اجازه بدهند فوتبال دوباره به دست نامحرمان بیفتد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.