اتاق بازرگانی تهران از برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش‌های مجازی و پذیرش هیئت‌های اقتصادی در ماه‌های پیش‌رو خبر داد.

مذاکرات تجاری جدید با نمایندگان دو کشور اروپایی

به گزارش قدس انلاین، معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران برای جبران خلل‌های واردشده به مراودات تجاری در دوران کرونا، و توسعه مراودات بخش خصوصی برگزاری یک سلسله وبینار برای بررسی فرصت‌های تجاری جدید و هم‌چنین پذیرش محدود هیات‌های تجاری را کلید زد. این روند در سال جدید با سه نشست مهم ادامه می‌یابد تا فصل بهار، دوره رونق گرفتن نشست‌ها و جلسات دوجانبه مذاکرات تجاری در اتاق تهران باشد؛ نشست‌هایی که اعضای اتاق و فعالان اقتصادی نیز می‌توانند در آن حضور پیدا کنند.

در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، یک هیات تجاری به سرپرستی ریشارد توزاشنسکی، رئیس اتاق سیلسیای لهستان به ایران می‌آید تا با فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی ایران دیدار و با توان و ظرفیت بنگاه‌های ایرانی آشنا شود. در این هیات تجاری، نمایندگان شرکت‌های فولادی لهستان حضور دارند و علاقمند به خرید محصولات فولادی انواع پروفیل، ورق، میله و میلگرد هستند. جلسه ملاقات دوجانبه تجاری با اعضای اتاق تهران ساعت ۱۱ روز دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و با مشارکت اتاق مشترک ایران و لهستان برگزار می‌شود.

اتاق بازرگانی تهران در اردیبهشت ماه سال جاری و طی همکاری با اتاق بازرگانی و صنایع مینسک، یک وبینار برای آشنایی بیشتر اعضا و توسعه مراودات تجاری با این کشور از طریق پلتفرم مجازی زوم (ZOOM) برگزار خواهد کرد.

در این رویداد که با حضور دبیران کل دو اتاق بازرگانی، سفرای ایران و بلاروس، مقامات گمرک ایران، تشکل‌های بخش خصوصی حوزه حمل‌ونقل و اعضای دو اتاق در ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، در خصوص راه‌های برقرای ارتباط موثر بین تجار دو کشور گفت‌وگو خواهد شد تا ضمن ارائه پاسخ به پرسش‌های دو طرف در خصوص نحوه همکاری با طرف مقابل، مشکلات این دسته از فعالان اقتصادی در همکاری دوجانبه، به خصوص پس از الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوارسیا، تا حد امکان مرتفع شود.

در ادامه پذیرش هیات‌های تجاری پس از بهتر شدن شرایط همه‌گیری کرونا برای انجام سفرهای خارجی، معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران با همکاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند در تدارک میزبانی یک هیات تجاری از هندوستان است.

این گروه تجاری که در زمینه‌های سلامت، کشاورزی، غذایی، مواد شیمیایی، خدمات مالی و حقوقی، بسته‌بندی، تجهیزات الکترونیکی، فناوری اطلاعات و ...  فعالیت دارند، به منظور دیدار و مذاکره با تجار و بازرگانان ایرانی و برگزاری جلسات مذاکرات دوجانبه تجاری ساعت ۱۰:۳۰ روز دوشنبه دوم خردادماه ۱۴۰۱ در اتاق بازرگانی تهران حضور خواهند یافت.

این سفر در پاسخ به سفر مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران، در اسفندماه سال ۱۳۹۶ به منظور بازدید از هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چنای صورت می‌پذیرد که در خلال آن، یک یادداشت تفاهم همکاری میان دو اتاق بازرگانی تهران و PHD هند به امضا رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.