زینب مهنا، همسر نادر طالب زاده از دلایل اخراجش از امارات پس از ازدواج با طالب زاده گفت و اینکه چرا ایالات متحده نام هر دوی آنها را در فهرست تحریمی خود قرار داده بود.

پس از ازدواج با نادر طالب زاده از امارات اخراج شدم

به گزارش قدس آنلاین، برنامه عصرگاهی «نسیم زندگی» کانال اردوی شبکه جهانی سحر میزبان همسر مرحوم نادر طالب زاده بود. زینب مهنا ـ همسر نادر طالب زاده ـ در فهرست تحریمی ایالات متحده نیز قرار گرفته است. در این مصاحبه او به نحوه آشنایی خود با مرحوم نادر طالب زاده در امارات حین تصویربرداری فیلم سینمایی «بشارت منجی» پرداخت؛ زمانی که وی در این کشور استاد دانشگاه بود.

زینب مهنا گفت بیان کرد که به علت ازدواج با نادر طالب زاده که پس از مدت کوتاهی از آشنایی با او اتفاق افتاد، دولت امارات او را در سال ۲۰۰۹ از این کشور اخراج کرد. مهنا علت این اقدام دولت امارات را برنامه «راز» طالب زاده عنوان کرد.

زینب مهنا افزود: با مرحوم طالب زاده برای حضور شخصیت های غربی در این برنامه صحبت کردیم و در واقع من مسئول هماهنگی و پیدا کردن مهمانان غربی برای این برنامه بودم؛ مهمانی که موافق جبهه مقاومت باشند، ضدامپریالیسم باشند، ضدصهیونیست باشند. آنها (اماراتی ها) از این خوششان نیامد و دلیل دیگر اخراجم، اتهام دولت امارات به سلول خفته حزب الله بودن من در این کشور بود.

زینب مهنا با اشاره به تجاوز سال ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی به لبنان و تخریب منازل شیعیان از جمله خانه وی در شهر خیام گفت:  برای بازسازی منزل مبلغی را برای پدرم فرستادم که امارات اتهام کمک مالی به حزب الله را نیز به موارد فوق اضافه کرد.

پس از ازدواج با نادر طالب زاده از امارات اخراج شدم

او در ادامه به شخصیت مرحوم طالب زاده پرداخت و گفت: رابطه ام با نادر طالب زاده فراتر از یک رابطه صرف همسری بود. وی ادامه داد: ما راجع به مسائل بزرگی با هم صحبت می کردیم. در ارتباط با انقلاب اسلامی، ولایت فقیه، سلطه غرب، محور مقاومت، محور شیطانی غرب به سردمداری آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی صحبت می کردیم. او برای من مانند یک دوست بود.

زینب مهنا ملاقاتش با شخصیت های مختلف مقاومت را به علت این همراهی ممکن دانست و افزود: من قبل از اینکه همسرشان باشم، دوستشان بودم.

همسر مرحوم نادر طالب زاده در ادامه این گفت و گوی تلویزیونی بیان کرد: ۱۲ سال زندگی با ایشان زیباترین لحظات زندگی من بود. وی در پاسخ به سوال مجری برنامه (حسن رضا نقوی) که بُعد ضدامپریالیستی و ضدآمریکایی نادر و حامی محور مقاومت بودن را چطور دیدید، گفت: مرحوم طالب زاده با سری کنفرانس های "افق نو" این رویکرد اصولی خود را ادامه داد. آقای طالب زاده از نیروهای سابق سی آی ای و افسران پنتاگون برای شرکت به این نشست دعوت کرد و آنها نیز حضور یافتند. از شخصیت های دانشگاهی، محقق و نویسندگانی دعوت کرد برای حضور در این کنفرانس که با ایران و غرب آسیا همدرد بودند. این شخصیت ها ضدآمریکایی و ضدصهیونیست بودند. همه این افراد این کنفرانس را تنها فانوس آزادی بیان می دانستند.

مهنا افزود:  این شخصیت ها افق نو را تنها مکان برای اظهار عقیده می دانستند. مکانی برای فریاد برای نابرابری ها در اسرائیل و آمریکا.

او همچنین این کنفرانس را دلیل اصلی قرار دادن نام مرحوم طالب زاده و خودش در فهرست تحریمی آمریکا دانست. تحریم هایی که توسط بخش کنترل دارایی های خزانه داری آمریکا قرار داده شده بود. او در این رابطه گفت: ما را در لیست اس دی جی تی قرار دادند که برای تروریست های نشان‌دار در نگاه آمریکا بود. می توانید متوجه شوید که آمریکایی ها چقدر از دست ما عصبانی بودند.

مهنا به تاثیر مثبت کنفرانس افق نو بر مهمانان این برنامه پرداخت که بعد از این کنفرانس و بازگشت به کشورهایشان، این شخصیت ها تمام صحنه سازی های منفی در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب می کردند و از تجربه های مثبتشان می نوشتند و می گفتند.

زینب مهنا به فیلم «بشارت منجی» نیز اشاره کرد و این فیلم را یکی از آثار موفق در کارنامه نادر طالب زاده دانست. او به مصاحبه های طالب زاده با شخصیت ها پرداخت و همینطور بازگشت از آمریکا به ایران را نقطه عطف شخصیتش قرار داد. زینب مهنا افزود که مرحوم طالب زاده عاشق عملی ولایت فقیه بود و تا انتها در همین مسیر قرار داشت.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.