در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۳۰۰ هکتار اراضی ملی خراسان رضوی با اجرای ۱۶۱ پویش مردمی نهالکاری ، بذرپاشی و بذرکاری شد.

درختکاری ۲۳۰۰ هکتار اراضی ملی خراسان رضوی  از طریق  ۱۶۱ پویش مردمی نهالکاری

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی ، محمد زرگران رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری  این سازمان با بیان این مطلب گفت: پویش مردمی نهالکاری با هدف توسعه درختکاری از فصل پاییز (فصل مناسب نهالکاری) آغاز و به مرحله اجرا درآمد .به همین منظور مکان ها ومحدوده های مناسب برای نهالکاری و بذرکاری منطبق با شاخص ها  دستور العمل های ابلاغی توسعه فضای سبز و زراعت چوب تعیین و سپس سهمیه نهال های آن مشخص گردید.
وی در ادامه افزود: از مشارکت دستگاههای اجرایی بویژه دستگاههای معرفی شده در سند شجره طیبه و سایر دستگاههای عضو نهضت سبز، در جهت بستر سازی لازم جهت آموزش و ترویج عملی کاشت و نگهداری گیاهان و جلب مشارکت حداکثری گروههای داوطلب مردمی و جهادی، تشکل های مردم نهاد، همیاران طبیعت، روحانیون، دانشگاهیان و... استفاده شد.
زرگران خاطر نشان کرد : در راستای تحقق این امر در سال ۱۴۰۰ پویش مردمی نهالکاری ، بذرکاری، بذرپاشی در سطح ۲۳۲۰ هکتار و با اجرای   ۱۶۱ پویش برگزار گردید.
رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری گفت:  پیش بینی می شود در سال جاری نیز توسعه جنگل در سطح ۴۰۰ هکتار و پویش مردمی ، نهالکاری با مشارکت مردم در سطح ۸۰۰ هکتار نهالکاری و دوهزار هکتار بذرپاشی و بذرکاری اجرا می شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.