در همایش متمرکز حج تمتع سال جاری، مسئولان به زائران خانه خدا به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی در عربستان توصیه‌هایی کردند که همراه نداشتن لپ تاپ یا گوشی حاوی اطلاعات محرمانه از جمله آن‌ها بود.

زائران حج از همراه داشتن لپ‌تاپ و اطلاعات شخصی خودداری کنند

به گزارش قدس آنلاین، همایش متمرکز حج تمتع ۱۴۰۱ امروز با حضور عبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از زائران خانه خدا در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد.

زائران در زمان مقرر در فرودگاه حاضر شوند

در این مراسم، محسن عقیلی، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه پلیس فرودگاه از لحظه شروع تا پایان عملیات حج تمتع در خدمت زائران هستند، اظهار داشت: این توفیق را ما شاکر درگاه خداوند متعال هستیم و افتخار می‌کنیم که بتوانیم خدمتگزار زائران خانه خدا باشیم.

وی با بیان اینکه از زوار حج تمتع می‌خواهیم‌که در زمان مقرر در فرودگاه حاضر باشند، گفت: تجربه نشان داده برخی افراد به دلیل ناآگاهی موارد ممنوعه را همراه خود داشتند که در سال‌های قبل به دلیل همراه داشتن موارد ممنوعه از تشرف به خانه خدا بازماندند. بنابراین توصیه می‌کنیم زائران به موارد ممنوعه توجه داشته باشند.

حجاج به هیچ‌وجه موارد ممنوعه را همراه نداشته باشند

عقیلی با اشاره به اینکه بازرسی در ایران با دستگاه‌های پیشرفته و با دقت انجام و موارد ممنوعه کشف و ضبط می‌شود، گفت: اگر از یک کاروان یک‌نفر موارد ممنوعه را به همراه داشته باشد، همه اعضای کاروان به دردسر می‌افتند ‌و سرگردان خواهند شد. علاوه بر این، زائران توجه داشته باشند که به هیچ عنوان موارد ممنوعه قابل رد شدن نیست. به همین دلیل، زوار حتماً از همراه داشتن آنها خودداری کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور تصریح کرد: برخی داروها نیز در عربستان ممنوع هستند که نباید آنها را به همراه داشت. حتی برخی گیاهان دارویی نیز شبیه روان‌گردان هستند و ممکن است زوار در فرودگاه مقصد با مشکلاتی مواجه شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم زائران خانه خدا بار اضافه و وسایل ممنوعه را همراه نداشته باشند.

زائران حج تمتع از همراه داشتن لپ تاپ خودداری کنند

لطفی مسئول حراست سازمان حج‌ و زیارت با بیان اینکه افراد اگر قرار است به هر کشوری بروند باید شناخت نسبی از شرایط و قوانین کشور مقصد داشته باشند، گفت: از زائران می‌خواهیم‌که از بردن لپ تاپ به سفر حج تمتع خودداری کنند و حتی در تلفن همراه نیز اطلاعات محرمانه و کاری نداشته باشند.

وی با بیان اینکه عکس گرفتن در فرودگاه و عملیات‌های زیرساختی در عربستان ممنوع است، افزود: زوار به تذکر شرطه‌ها توجه داشته باشند و به هیچ‌عنوان به مکان‌های خلوت نروند و حتی به تنهایی سوار خودروهای شخصی و عمومی نشوند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.