رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تکذیب تروریستی بودن حادثه قطار مشهد - یزد گفت: تروریستی بودن این حادثه محتمل نیست و صحت ندارد.

تکذیب تروریستی بودن حادثه قطار مشهد - یزد/ هیچ فردی مفقود نشده است

به گزارش قدس آنلاین به نقل از سازمان مدیریت بحران کشور، محمدحسن نامی با اشاره به حادثه امروز خارج شدن قطار مشهد - یزد از ریل، اظهار کرد: حادثه امروز در ساعت ۵ و ۲۲ دقیقه در قطار مسافربری مشهد یزد رخ داده که در حوالی ۸۰ کیلومتری طبس از ریل خارج شده و خوشبختانه در همان لحظات هشت فروند هلیکوپتر و آمبولانس به منطقه اعزام شد تا مصدومان را به شهرهای اطراف برای درمان منتقل کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: امشب جلسه شورای تامین در شهر طبس تشکیل می‌شود تا بتوانیم ابعاد حادثه را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

نامی در پاسخ به این پرسش  که بیل مکانیکی چگونه واژگون شده است پاسخ داد و تاکید کرد: باید در این باره اعضای کمیسیون پنج نفره تشخیص سوانح ریلی پاسخ تخصصی خود را اعلام کنند.

وی همچنین درباره مفقودی‌های این حادثه خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیچ مفقودی در این حادثه نداشتیم.

به گزارش ایرنا، قطار مسافربری طبس - یزد ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه - ۱۸ خرداد - در کیلومتر ۵۰ محور طبس - یزد (ایستگاه مزینو) بر اثر برخورد با بیل مکانیکی از ریل خارج شد؛ این حادثه بر اساس اعلام اورژانس یزد تاکنون ۲۱ فوتی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، راه آهن جمهوری اسلامی صبح امروز از برخورد قطار مسافربری طبس - یزد با یک دستگاه بیل مکانیکی خبر داد که موجب خروج قطار از ریل شد. بلافاصله پس از اعلام حادثه نیروهای امدادی از استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان و یزد برای کمک به مصدومان حادثه به شهرستان طبس اعزام شدند.

قطار مسافری مشهد به یزد، ۳۴۸ مسافر داشت.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.