نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی قصور استاندار سابق خوزستان در حادثه متروپل را محرز دانست و گفت: افراد ناتوان و قانون گریز نباید مسئولیت اجرایی بگیرند.

قصور استاندار سابق خوزستان در حادثه متروپل محرز است

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی درباره حادثه ریزش ساختمان متروپل در شهر آبادان گفت: فساد جلوه‌های مختلفی دارد  و یکی از مسائل فساد که خودش را نشان نمی‌دهد، ترک فعل مسئولان در انجام وظایفی است که بر عهده دارند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: در برخی موارد که قراراست که مسوولان قانون را به درستی اجرا کنند، در این باره کوتاهی کرده که دلیل آن ممکن است گرفتن رشوه، آلوده شدن به فساد یا قرابت با متخلفان باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف هایی که در بسیاری از موارد در ساخت و ساز شهری انجام می‌شود، عنوان کرد: در مواردی نباید در پروژه‌هایی در محل های خاص ساخت و سازی انجام شود ولی در عمل شهرداری‌ها به متخلفانی که در امور ساخت و ساز نقشی دارند، چراغ سبز نشان داده و دریافت جریمه این ساخت و ساز غیرقانونی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در ریزش ساختمان متروپل آبادن تخلف و ترک فعل قطعی است، یادآور شد: چنین ساختمانی بدون در نظر گرفتن اصول مهندسی و بر اساس موارد گفته شده ساخته شده است و دراین باره کارشناسان اتفاق نظر دارند.

نقدعلی با تاکید بر اینکه باید یکبار برای همیشه برای چنین تخلفاتی چاره اندیشی شود، عنوان کرد: باید نهادهای نظارتی به نحوی عمل کنند تا اجازه تخلف به شهرداری‌ها و مراکزی که با شهرسازی در ارتباط هستند داده نشود. البته در برخی از موارد قانون ۱۲۰ درصد هم اجرا می‌شود ولی در مواقعی هم که باید برای حفظ امنیت و آسایش مردم، نیاز به اجرای کامل قاون است، ۴۰ درصد از قانون مربوطه هم اجرا نمی‌شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید با متخلفان حادثه متروپل برخورد قانونی شود، گفت: اگر در اجرای قانون قاطعیت باشد بسیاری از مسائل رفع خواهد شد. از طرفی مشکل امروز کشور این است که برای بیشتر مدیران اجرایی این موضوع نهادینه شده که هر قانونی را در کشور را می‌توان اجرا نکرد و از آن رد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید در کشور به جایگاهی برسیم که هیچ قانونی قابلیت زیر پا گذاشتن نداشته و برای رسیدن به این هدف باید با متخلفان این موضوع برخورد شود.

نماینده مردم خمینی شهر درباره نقش غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان در حادثه متروپل گفت: در این زمان نمی‌توان درباره اشخاص قضاوت کرد ولی با توجه به اینکه در زمان مسوولیت شریعتی این ساخت و ساز صورت گرفته است، وی باید در دستگاه قضا پاسخگو  بوده و بررسی عمیق و دقیق قضایی صورت بگیرد.

نقدعلی اضافه کرد: برخورد قانونی با متخلفان سبب خواهد شد که تکرار چنین مواردی به صفر برسد و حتی افرادی که توانایی انجام مسئولیتی را ندارند، به دنبال مسئولیت نباشند.

وی خاطرنشان کرد: باید این طرز تفکر در کشور نهادینه شود که اگر فردید توانایی انجام مسئولیتی را نداشت یا قانون گریز بود، جرات قبول مسئولیت را نداشته باشد.

انتهای پیام

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.