شهردار تهران از کارگاه‌های عملیات عمرانی مسیر و برخی ایستگاه‌های قطعه میانی خط ۶ مترو تهران بازدید کرد.

بازدید زاکانی از وضعیت عمرانی خط 6 مترو تهران

به گزارش قدس آنلاین، بازدید شهردار تهران از کارگاه‌های عملیات عمرانی مسیر و برخی ایستگاه‌های قطعه میانی خط ۶ مترو تهران صبح امروز پنجشنبه  برگزار شد.

در این مراسم که باحضور مدیرعامل بانک شهر و مدیرعامل مپنا همراه بود، شهردار تهران از نزدیک در جریان آخرین اوضاع عملیات عمرانی در  ۱۰ کیلومتر قطعه میانی خط ۶ و نیز ۴ ایستگاه در شرف بهره‌برداری «کارگر»، «شهدای هفتم تیر»، «میدان حضرت ولیعصر (عج)» و «بهار شیراز»، قرار گرفت.

شهردار تهران در پایان این بازدید با تأکید بر این‌که تکمیل خط ۶ مترو از جمله اولویت‌های اساسی شهرداری تهران است، اظهار داشت: افتتاح ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط ۶ نه تنها بهره‌وری این خط را به حد مورد انتظار در طراحی‌ اولیه می‌رساند، بلکه به دلیل ایستگاه‌های تقاطعی، مطلوبیت استفاده از شبکه مترو را ارتقا خواهد بخشید.

زاکانی اضافه کرد: امیدواریم با همکاری دوستان در بانک شهر و توان مهندسی مجموعه مپنا با تأمین مالی مورد نیاز دست‌کم ۸ ایستگاه از ایستگاه‌های میانی خط ۶ تا پایان امسال به بهره‌برداری و در خدمت شهروندان محترم قرار گیرد.

همچنین زاکانی شهردار تهران به‌ همراه جمعی از معاونین و مدیران ارشد مترو، از توانمندی‌های کاملاً ایرانی مجموعه مپنا در حوزه مترو بازدید کرد.

در بازدید شهردار تهران از کارخانجات و بخش های مختلف شرکت مپنا ، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های متنوع و گسترده این مجموعه صنعتی - علمی مطرح کشور و خاورمیانه که با ماموریت‌های مدیریت شهری در ارتباط بودند ، مورد بررسی میدانی قرار گرفت.

همچنین مباحثی از قبیل شروع قطعه نخست خط ۱۱ ( از خطوط جدید مترو ) ، تولید ۲۱۰ دستگاه واگن مترویی ، احداث پایانه دولت آباد در خط ۶ و ... به عنوان پروژه‌های همکاری مشترک شهرداری تهران و شرکت مپنا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.