رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه‌های این صندوق در راستای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را تشریح کرد.

 برنامه‌های صندوق رفاه دانشجویان در راستای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تشریح شد

به گزارش قدس انلاین، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ۸۲۸ خوابگاه متاهلی در دانشگاه های کشور در حال ساخت است، گفت: تعداد خوابگاه‌های کشور ۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفر و با متوسط پوشش خوابگاهی ۳۷ درصد است.

وی در راستای برنامه ریزی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گفت: مساعدت‌های صندوق در چارچوب ظرفیت های قانونی تعریف شده درباره کمک به  بازسازی و تجهیز فضاهای اسکان دانشجویان در خوابگاه های متاهلی از اولویت های کاری صندوق است و این موضوع موجبات هموار شدن مسیر برای بهتر اجرایی کردن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خواهد بود.

گنجی افزود: هنگامی که دانشجویان از نیازهای مهم و اولیه زندگی دانشجویی مانند خوابگاه و مسکن دانشجویی برخوردار باشند، امنیت خاطر پیدا کرده و بیشتر ترغیب به زندگی و فرزندآوری در کنار تحصیل و علم آموزی خواهند داشت.

وی گفت:  از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود در چارچوب قانون برای حل مشکلات حوزه دانشجویی در سطح دانشگاه‌های کشور استفاده خواهیم کرد، تا شاهد ارتقاء خدمات ارائه شده به دانشجویان باشیم. مسئولین وزارت عتف بدون شک حامی دانشگاه های جوان هستند و تمام توان خود را در مرتفع کردن مشکلات آن ها به کار می گیرند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: قانون حمایت از خانواده در ۱۸ مورد برای دانشگاه‌ها تکلیف در نظر گرفته است که مسوولان دانشگاه‌ها باید براساس آن ستاد اجرایی تشکیل داده و گزارش‌های ستاد را به صندوق رفاه وزارت علوم ارسال کنند.

* سه برابر شدن وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل 

وی همچنین از سه برابر شدن وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل در صورت پرداخت بودجه خبر داد و گفت: اگر مبلغ ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را دولت از محل جزء ۶۱ تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال در اختیار صندوق قرار دهد، وام ودیعه مسکن متأهلان را تقریبا سه برابر خواهیم کرد تا قسمتی از مشکلات دانشجویان متاهل و دانشجویانی که قصد ازدواج دارند، حل شود.

وی افزود: هم اکنون وام ودیعه مسکن متأهلان تهران ۵/۳۲ میلیون تومان است که این مبلغ به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان خواهد رسید، وام ودیعه مسکن متأهلان بقیه شهرها هم به نسبت میزان اجاره بها در هر شهری افزایش پیدا خواهد کرد. این مبالغ وام ودیعه مسکن متأهلان به شرطی افزایش خواهد یافت که سازمان برنامه و بودجه آن ۴ هزار و ۷۰۰میلیارد تومان را که واقعا حق قانونی دانشجویان است را به صندوق رفاه پرداخت کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.