مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیک مصرف تاریخ شبکه برق خوزستان با رکورد مصرف ۸۶۲۷ مگاوات شکسته شد.

ثبت بالاترین میزان مصرف برق در خوزستان

به گزارش قدس آنلاین، محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: پیک مصرف برق شبکه تحت نظارت این شرکت روز گذشته (یکشنبه ۲۶ تیر) به رکورد تاریخی ۸۶۲۷ مگاوات در دمای ۵۱ درجه سانتیگراد رسید که بیشترین میزان مصرف شبکه برق منطقه‌ای خوزستان تاکنون بوده است.

وی افزود: پیش از این رکورد مصرف مربوط به ۱۱ مرداد سال ۱۳۹۹ با میزان مصرف ۸۵۱۸ مگاوات بوده که در دمای ۵۰ درجه رخ داد.

دشت‌بزرگ ادامه داد: افزایش دما و ماندگاری آن در چند روز گذشته و پیش‌بینی این افزایش دما برای روزهای پیش‌رو باعث افزایش مصرف شده و شبکه برق استان را پربار کرده است.

وی با درخواست از مشترکین بخش خانگی برای رعایت الگوی مصرف، عنوان کرد: بیش از ۸۰ درصد میزان مصرف برق در تابستان در بخش خانگی بوده که مربوط به استفاده از بار سرمایشی و استفاده از وسایل خنک‌کننده است.

دشت‌بزرگ افزود: کلید پایداری شبکه برق در دست مشترکین بخش خانگی است و شهروندان با تنظیم دمای کولر خود و از مدار خارج کردن کولرهای اضافی در اوج پیک، می‌توانند پایداری شبکه را تضمین کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه با افزایش دما مصرف برق نیز به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: مشترکین با تعامل و همکاری با صنعت برق و کاهش مصرق خود کمک کنند که این پرباری شبکه در این گرمای طاقت‌فرسا باعث ایجاد حادثه در شبکه و خاموشی‌های ناخواسته نشود.

وی با تشکر از صنایع در همراهی و کنترل پیک بار شبکه در تابستان امسال با درخواست از مشترکین خانگی برای رعایت الگوی مصرف در ساعت پرباری شبکه ( ۱۲تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳) عنوان کرد: با درخواست این شرکت و همکاری استانداری برای کنترل پیک بار، ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان در روز سه‌شنبه (۲۸ تیرماه) تعطیل اعلام شد اما باید بدانیم که برای پایداری شبکه برق به رفتار مسئولیت‌پذیرانه و همکاری همه مشترکین در کاهش مصرف برق در ساعت‌های اوج پیک نیازمند هستیم تا بتوانیم تابستان آرامی را پشت سر بگذاریم.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.