رییس جمهور کشورمان به دلیل رعایت نشدن برخی پروتکل‌های جمهوری اسلامی ایران در مراسم شام شانگهای شرکت نکرد .

 رییسی در ضیافت شام شانگهای شرکت نکرد

به گزارش قدس انلاین، مهدی خانعلی‌زاده از همراهان هیات ایرانی در سفر به ازبکستان جهت شرکت در اجلاس سران شانگهای در توئیتر نوشت:

سران شرکت کننده در اجلاس شانگهای برای حضور در مراسم درختکاری، چند دقیقه قبل از مراسم، در سالنی کنار هم جمع شدن تا مراسم شروع بشه. آقای رئیسی به دلیل برنامه‌های متعدد، آخرین نفری است که به جمع ملحق می‌شود و به محض رسیدن، با دعوت رئیس‌جمهور ازبکستان، به محل درختکاری می‌روند.

بعد از پایان درختکاری، همه روسا به سمت سالن ضیافت رسمی شام می‌روند به جز یک نفر: سیدابراهیم رئیسی که به جای ضیافت، برای نماز و گفتگو با مردم مسلمان سمرقند به مسجد اهل‌بیت(ع) می‌رود. البته این عدم حضور، یک علت دیگر هم داشت: تاکید بر پروتکل‌های جمهوری اسلامی ایران در مراسم شام.

جرا رییسی  در ضیافت شام شانگهای شرکت نکرد ؟

انتشار تصاویری از میز پذیرایی از سران شانگهای پیش از آغاز مراسم درختکاری که در قسمتی از آن برخی پروتکل‌های مورد نظر جمهوری اسلامی رعایت نشده بود، طی روز گذشته با سوالاتی همراه شد، مساله‌ای که مسوولان جمهوری اسلامی همواره بر رعایت آن تاکید داشته و دارند و در راستای آن رییس جمهور ایران در جریان حضور در ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران شانگهای ترجیح داد برای پرهیز از هرگونه حاشیه سازی در این مراسم شرکت نکند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.