رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام نوپا و مردم‌سالار دینی کارآمد است و اگر ما بخواهیم کارآمدی یک نظام را محک بزنیم باید در دوران فشارهای سنگین این نظام را بیازماییم.

 جمهوری اسلامی ایران آزمایش‌های سختی را پشت سر گذاشته است

به گزارش قدس آنلاین، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اجلاسیه کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید شهرستان مبارکه، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت عزیز ایران به دنبال پیشرفت و آبادانی و برطرف کردن خلاها و مشکلات باقی‌مانده از دوران ستم‌شاهی بودند و این ملت بزرگ هیچ‌گاه در فکر جنگ نبود.

وی ادامه داد: ملت ایران بعد از پیروزی در انقلاب اسلامی حتی احتمال وقوع یک جنگ را هم در ذهن خود تصور نمی‌کرد، اما انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در یک سرزمین حساس و در یک موقعیت راهبردی در بین کشورهای اسلامی باعث شده بود تا بنیان‌های نظام سلطه دچار یک زلزله سهمگین شود.

سلیمانی بابیان اینکه نظام سلطه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از کشور ما به‌عنوان مدافع منافع خود استفاده می‌کرد، گفت: نظام سلطه کشور ما را در یک موقعیتی قرار داده بود که با غارت منابع و تسلط بر نظام سیاسی مستقر در دوره پهلوی اول و دوم توانسته بود از ایران به‌عنوان یکی از قطعات نقشه سیاسی خود برای تسلط بر جهان استفاده کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه نظام سلطه با نگاه غارت منابع به کشور و ملت ما توجه کرده بود، خاطرنشان کرد: این مسیر با پیروزی انقلاب اسلامی دچار تکان‌های شدید برای سلطه آمریکا و کشورهای غربی شده بود؛ به گونه‌ای که در ابتدا آن‌ها تصور می‌کردند با کودتا و دخالت نظامی انقلاب اسلامی متوقف می‌شود و چون نتوانستند به اهداف شوم خود برسند یک جنگ بزرگ را علیه ملت ایران آغاز کردند.

وی با اشاره به محاسبات تجاوز رژیم بعث عراق به میهن اسلامی، گفت: همه‌چیز برای اینکه جمهوری اسلامی پای میز مذاکره بیاید و تسلیم شود آماده بود، چون یک نظام نوپا بود و ارتش نیز که قبل از پیروزی انقلاب به عنوان ساختار دفاعی کشور طراحی‌ شده بود، ۶۰ هزار مستشار آمریکایی داشت و در آن زمان سپاه پاسداران نیز به این مفهوم به وجود نیامده بود.

سلیمانی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) در مورد جواب کوبنده مردم به رژیم بعث عراق، گفت: در چنین مواقعی فرمانده کل قوای هر کشوری حالت فوق‌العاده اعلام می‌کند؛ اما امام خمینی از صفحه تلویزیون با مردم سخن گفت و فرمود ملت ایران چنان سیلی بر صدام خواهند زد که دیگر نتواند از جای خود بلند شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: امام خمینی در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و نیروهای انتظامی، دفاع مردمی را بنیان نهاد که فقط در صدر اسلام اتفاق افتاده بود.

وی با بیان اینکه بنی‌صدر مخالف حضور نیروهای مردمی در میدان نبرد بود و می‌گفت جنگ بچه‌بازی نیست، افزود: بنی‌صدر هیچ عملیاتی را نه تنها نتوانست به سرانجام برساند بلکه با شکست و زیان زیادی روبرو می‌شد؛ بعد از عزل بنی‌صدر بود که عملیات فرمانده کل قوا در سال ۱۳۶۰ توسط رزمندگان استان اصفهان انجام شد.

سلیمانی ادامه داد: در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خرمشهر و در کمتر از ۹ ماه با ۴ عملیات بزرگ بخش‌های اصلی که ارتش متجاوز بعث اشغال کرده بود آزاد شدند و این ارتش متجاوز برای یک‌بار به‌طور کامل دچار انهدام شدند و یگان‌های متجاوز یا کشته شدند یا به اسارت درآمدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه ورود تفکر علوی و عاشورایی با مدیریت ولایت‌فقیه به میدان نبرد توسط نیروهای داوطلب مردمی و وحدت بین نیروهای مسلح، ارتش و سپاه بود، عنوان کرد: رزمندگان اسلام توانستند در عملیات کربلای ۳ اسکله نفتی را در شمال خلیج‌فارس تصرف کنند و این‌یک کار بسیار سخت و پیچیده‌ای بود.

وی با بیان اینکه این تفکر علوی و عاشورایی بود که با ورود به میدان نبرد باعث پیروزی شد، افزود: مکتب مقاومت یک مکتب شناخته‌شده در دنیا است و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام نوپا و یک نظام مردم‌سالار دینی کارآمد است و اگر ما بخواهیم کارآمدی یک نظام را محک بزنیم باید در دوران فشارهای سنگین این نظام را بیازماییم.

سلیمانی در پایان گفت: آزمایش نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران سختی رقم خورد، دورانی که این ملت تنها بود و هیچ کشوری به دلیل سیاست‌های حکومت‌ها نتوانستند از این ملت حمایت کنند و این ملت افتخار دارد که به‌تنهایی مقابل متجاوزی ایستاد که شرق و غرب عالم از او دفاع می‌کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.