بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۵ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۵۸۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۹۳ هزار و ۲۷۷ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۶۳۵ میلیون نفر به کووید-۱۹

به گزارش قدس آنلاین، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۳ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۳۴۱,۴۴۷ ۱,۰۹۵,۱۹۹
۲ هند ۴۴,۶۵۲,۲۶۶ ۵۲۹,۰۱۶
۳ فرانسه ۳۶,۷۹۳,۱۶۱ ۱۵۶,۸۳۲
۴ آلمان ۳۵,۵۷۱,۱۳۰ ۱۵۳,۵۴۴
۵ برزیل ۳۴,۸۶۵,۲۱۸ ۶۸۸,۱۴۳
۶ کره جنوبی ۲۵,۵۳۸,۷۹۹ ۲۹,۱۵۸
۷ انگلیس ۲۳,۸۹۸,۴۸۹ ۱۹۳,۶۷۳
۸ ایتالیا ۲۳,۵۳۱,۰۲۳ ۱۷۹,۱۰۱
۹ ژاپن ۲۲,۲۳۲,۶۴۰ ۴۶,۵۹۴
۱۰ روسیه ۲۱,۴۱۶,۹۲۲ ۳۹۰,۰۲۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۳۶۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۷۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.