معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اختصاص بیش از ۸۰ درصد اعتبار صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به وام‌های دانشجویی خبر داد.

اختصاص بیش از ۸۰ درصد اعتبار صندوق رفاه به وام های دانشجویی

صمد حاج جباری با اشاره به ثبت نام وام‌های دانشجویی گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ثبت نام وام‌های دانشجویی (تحصیلی، شهریه، مسکن متأهلی) از ۲۱ مهرماه در پورتال صندوق رفاه دانشجویان به آدرس bp.swf.ir آغاز شده و تا ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. همچنین ثبت تقاضای وام ضروری نیز از روز شنبه ۲۱ مهرماه آغاز شده و تا ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: لیست تقاضای وام‌های دانشجویی از دانشگاه‌ها به صندوق رفاه دانشجویان به صورت مرتب ارسال می‌شود، استقبال دانشجویان نیز بسیار خوب بوده و دانشجویان زیادی متقاضی استفاده از وام‌های دانشجویی بوده و دانشگاه‌ها به دنبال افزایش اعتبار وام‌های دانشجویی هستند.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: اکنون بیش از ۸۰ درصد اعتبار صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به وام‌های دانشجویی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: این امکان نیز وجود دارد که بودجه صندوق به صورت ۱۰۰ درصدی اختصاص نیابد ولی با تمام این مشکلات سعی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم این است که بیش از ۸۰ درصد اعتبار صندوق را وام‌های دانشجویی اختصاص دهد.

حاج جباری درباره اختصاص وام ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل، نیز افزود: بر اساس مصوبه قانون حمایت خانواده، صندوق رفاه دانشجویان مکلف است ۵۰ درصد ودیعه مسکن یک واحد ۷۵ متری در شهر تهران را پرداخت کند، تا جایی که به صندوق رفاه دانشجویان مرتبط است برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام گرفته است ولی باید اعتبارات آن طور که در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دیده شده، پیش بینی و ارائه شود تا صندوق بتواند با ارائه وام مذکور از این دانشجویان حمایت کند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.