به دنبال درخواست رسمی بولسونارو، رئیس جمهوری فعلی برزیل که بازنده انتخابات اخیر کشورش بود، برای ابطال برخی از آرای انتخابات، دادگاه انتخابات برزیل شکایت وی را رد کرد.

دادگاه برزیل درخواست بولسونارو برای ابطال برخی از آرا را رد کرد

به گزارش روز پنجشنبه قدس آنلاین از اسپوتنیک روسیه، دادگاه عالی انتخابات برزیل درخواست «ژائیر بولسونارو» رییس‌جمهوری این کشور که به تازگی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور مغلوب «لولا داسیلوا» شده است را رد کرد.

روز سه‌شنبه، حزب لیبرال بولسونارو مدعی شد که سیستم رأی‌گیری الکترونیکی "بسیار ضعیف عمل کرده‌ است" و خواستار حذف آرای این بخش شد.

دادگاه ۲۴ ساعت برای ارائه مدارک به آن‌ها مهلت داد.

بر این اساس، «الکساندر دی مورائس» رئیس دادگاه عالی انتخابات برزیل این درخواست را رد کرد و افزود : این حزب با نیت بد به دادگاه آمده است.

دادگاه همچنین ۲۲.۹ میلیون رئال جریمه نقدی برای آن حزب تعیین کرد.

گفتنی است که درصورتی که دادگاه شکایت بولسونارو را می‌پذیرفت، او ۵۱ درصد آرای صحیح را از آن خود می کرد و در سمت خود ابقا می‌شد.

روز یکشنبه ۸ آبان دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در برزیل برگزار شد و شهروندان این کشور همچنین برای انتخاب ۱۲ فرماندار کشورشان نیز به پای صندوق‌های رأی رفتند.

لولا داسیلوا در دور دوم انتخابات موفق شد با کسب ۵۰.۸ درصد آرا در برابر ۴۹.۲ رقیب خود بار دیگر رئیس جمهوری برزیل شود.

ژائیر بولسونارو معروف به ترامپ برزیل پیشتر و در اولین سخنرانی بعد از انتخابات ریاست جمهوری نیز از پذیرفتن شکست در برابر داسیلوا خودداری کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.