دادگاه کیفری بین المللی پرونده شکایت علیه رژیم صهیونیستی به خاطر به شهادت رساندن «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را به واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد خود ارجاع داد.  

پرونده «ابوعاقله» به واحد جمع آوری اطلاعات دادگاه کیفری ارجاع شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه صنفی خبرنگاران فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد که واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد دادگاه کیفری بین المللی به شکایت این اتحادیه و اتحادیه بین المللی خبرنگاران و خانواده ابوعاقله و مرکز بین المللی عدالت برای فلسطینی‌ها پاسخ داده و نوشته که اطلاعات اولیه را به مجموعه اطلاعات خود اضافه و برای بررسی بیشتر برای ماموران مربوطه ارسال خواهد کرد.

واحد جمع آوری اطلاعات و شواهد دادگاه کیفری بین المللی اشاره کرد که این پاسخ به این معنا نیست که دادستانی درباره اصل نامه شما تصمیم گرفته است.

اتحادیه صنفی روزنامه نگاران فلسطین این اقدام را گامی صحیح اما ناکافی دانست و اضافه کرد که شایسته است در اسرع وقت، روند تحقیقات برای محاکمه قاتلان و تحقق عدالت برای همکار ما «ابوعاقله» انجام شود.

شبکه الجزیره قطر پیشتر اعلام کرد که شکایتی را به دادگاه کیفری بین‌المللی تنظیم کرده و نظامیان رژیم اسرائیل را به قتل ابوعاقله متهم کرده که ماه مه گذشته در اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری به شهادت رسید.

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی‌آی) در ماه گذشته از آغاز تحقیقات درباره شرایط کشته شدن ابوعاقله روزنامه نگار فلسطینی - آمریکایی در حین پوشش خبر حمله ارتش رژیم اسرائیل به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری خبر داد.

واشنگتن جولای گذشته پیشنهاد کرد که ارتش رژیم صهیونیستی ممکن است مسئول قتل ابوعاقله باشد، در حالی که طرف فلسطینی پایان ماه مه اعلام کرد که تحقیقاتش نشان می‌دهد که وی توسط یک نظامی اسراییلی مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

شهادت ابوعاقله نخستین مورد در پرونده سیاه رژیم صهیونیستی در قتل و کشتار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نیست زیرا براساس گزارش رسانه‌های فلسطینی، این رژیم از سال ۲۰۰۰ و آغاز انتفاضه دوم مردم فلسطین تاکنون ۴۵ روزنامه‌نگار را به قتل رسانده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.