رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی برگزاری رزمایش «ذوالفقار 1401» توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران را پیام تهدید آمیز برای این رژیم خواندند.

جروزالم پست: رزمایش ذوالفقار پیام واضح ایران به اسرائیل است

به گزارش قدس آنلاین، به دنبال برگزاری رزمایش «ذوالفقار۱۴۰۱» توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی به تحلیل‌هایی در این زمینه پرداختند.

روزنامه «جروزالم پست» روز یکشنبه نوشت، پهپادهای ایرانی در حال حمله به ماکت کشتی و یک انبار نشان داده شدند. این کشتی شبیه به کشتی رزمی «صاعر ۶» نیروی دریایی (رژیم) اسرائیل به نظر رسید.

این روزنامه نوشت، این بدان معناست که ایران نه تنها از ظاهر کشتی بلکه نحوه تجهیز آن توسط اسرائیل نمونه برداری کرده است. به نظر می‌رسد این پیام واضحی از سوی ایران باشد که می‌تواند کشتی‌ها، بنادر و تاسیسات دریایی (رژیم) اسرائیل را تهدید کند.

جروزالم پست: رزمایش ذوالفقار پیام واضح ایران به اسرائیل است

به نوشته جروزالم پست، برخی تحلیلگران ماکت ایرانی در این رزمایش را پایگاه نیروی دریایی «ایلات» معرفی کردند. در ماه اوت، نیروی دریایی آمریکا و اسرائیل یک رزمایش دریایی چهار روزه در دریای سرخ برگزار کردند. گفته می شود که پهپادهای «شاهد ۱۳۶» ایران بردی حدود ۲۰۰۰ کیلومتر دارند و این بدان معناست که می‌توانند به ایلات برسند.

این گزارش حاکیست، ایران در حالی نمونه ایلات و صاعر ۶ را نزدیک بندر «جاسک» در جنوب ایران ایجاد کرد که در نزدیک این منطقه یک پایگاه نیروی دریایی ایران وجود دارد.

روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل » نیز در گزارشی با استناد به تصاویر و اطلاعاتی که کاربران در فضای مجازی منتشر کردند، نوشت در رزمایش اخیر ارتش ایران حمله به بندر ایلات (جنوب فلسطین اشغالی) شبیه‌سازی شده است.

تایمز اسرائیل نوشت: «در هشداری آشکار به اسرائیل، در جریان رزمایش روز شنبه یک پهپاد حامل مواد منفجره از عرشه کشتی به سمت ماکت پایگاه نیروی دریایی اسرائیل پرتاب شد».

این روزنامه در ادامه با استناد به تصاویر منتشر شده در رسانه‌های ایرانی، مدعی شد که تصاویر مربوط به «ناو کلاس هنگام» است و پهپاد «ابابیل» به سمت ماکت پایگاه نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در ایلات فرستاده شده است. در کنار هدف شبیه‌سازی شده ماکت یک فروند کشتی جنگی «صاعر کلاس ۶» متعلق به نیروی دریایی ارتش رژیم موقت صهیونیستی قرار داده شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.