وزیر نفت گفت: از روز پنجشنبه ۲۲ دی‌ سوآپ گاز ترکمنستان به‌صورت کامل قطع شده است، اما با اعمال تغییراتی در خطوط انتقال گاز و استفاده حداکثری از ظرفیت تولید در جنوب، تا این لحظه توانسته‌ایم استمرار در گازرسانی کشور را حفظ کنیم.

استمرار گازرسانی در کشور باوجود قطع سوآپ گاز ترکمنستان/ ‌افت فشار گاز در ۵ استان

‌به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت نفت،‌ جواد اوجی در حاشیه بازدید از مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران‌ با بیان اینکه هم‌اکنون در بیش از ۲۰ استان کشور دمای هوا به منفی ۱۰ درجه رسیده است، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم پایداری گازرسانی در کشور را به‌ویژه در استان‌های شمال شرقی و غربی حفظ کنیم، البته در بعضی از نواحی کشور با افت فشار روبه‌رو بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه حتی یک درجه کاهش دما در منازل و ادارات کشور می‌تواند در کاهش مصرف گاز در کشور مؤثر باشد، اظهار کرد: طی روزهای اخیر با توجه به حساسیت موجود دفتر ریاست جمهوری، دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری و وزارت کشور، استانداران و دستگاه های ذی‌ربط به‌صورت شبانه‌روزی از کمیت و کیفیت استمرار گازرسانی در کشور گزارش دریافت کرده‌اند.

وزیر نفت با بیان اینکه امروزه عمده سیستم گرمایشی در منازل مسکونی با استفاده از گاز کار می‌کنند، تصریح کرد: از مردم ‌تقاضا داریم با رعایت دمای بهینه (۱۸ تا ۲۱ درجه) به ما در پایداری گازرسانی کمک کنند، از سوی دیگر از شامگاه پنجشنبه در بخش سوآپ گاز ترکمنستان شاهد افت شدید گاز بوده‌ایم.

اوجی با اشاره به قطع گاز بعضی از استان‌های ترکمنستان در بخش خانگی تأکید کرد: از روز پنحشنبه واردات گاز از ترکمنستان به‌صورت کامل قطع شده است، اما با تغییراتی که همکارانم در خطوط انتقال گاز اعمال کرده‌اند و استفاده از حداکثر ظرفیت تولید در جنوب کشور تا این لحظه توانسته‌اند استمرار در گازرسانی کشور را حفظ کنند.

وی با اشاره به نگرانی خود از افت فشار گاز در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و سمنان، یادآور شد: در صورت همکاری مردم شریف کشور و نیز به توجه به اقدام‌ها و تدابیر اندیشیده شده، انشاءالله می‌توانیم این روزهای سرد را سپری کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.