دادستانی مرکز مازندران به موضوع نحیف بودن غیرطبیعی یک قلاده خرس و دو قلاده شیر در باغ‌وحش ساری ورود پیدا کرد.

ورود دادستانی به وضعیت غیرطبیعی خرس و شیر باغ‌وحش ساری

به گزارش قدس آنلاین، با دستور ویژه رئیس کل دادگستری مازندران، دادستان مرکز این استان درجلسه ای با حضور مدیرو کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست ساری ومالک باغ وحش طاهرده وضعیت وشرایط نگهداری انواع حیوانات دراین باغ وحش بوِیژه شرایط وعلت نحیف بودن یک قلاده خرس و دو شیر رابررسی ودستورات لازم را صادر کرد.

محمد کریمی اظهار کرد: با توجه به انتشار تصاویری در فضای مجازی در خصوص وضعیت یک قلاده شیر و خرس نحیف در باغ وحش ساری، با دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران این موضوع در دستور کار این دادستانی قرار گرفت و در کمترین زمان، جلسه با حضور رئیس محیط زیست شهرستان ساری و مدیر باغ وحش تشکیل شد.

وی افزود: نماینده ای از سوی دادستانی، محیط زیست و دامپزشکی به محل اعزام تا علل این مورد تشخیص داده و همچنین گزارشی از وضعیت باغ وحش و سلامت دیگر حیوانات موجود در باغ وحش به این دادستانی اعلام کنند.

دادستان مرکز استان مازندران تصریح کرد: با تحقیقات به عمل آمده ازسوی کارشناسان محیط زیست مشخص شد ۲ قلاده شیر و یک خرس که تصاویر آن منتشر شد طبق گفته مالک ونماینده محیط زیست تا دو ماه پیش سالم بودند اما بعد ازآن دچاربیماری شده و هر کدام جداگانه و در قرنطینه به خاطر بیماری و کهولت سن در حال درمان بودند که فردی با استفاده از غفلت نگهبانان و عبور غیرقانونی از حفاظ سیمانی اقدام به تصویربرداری وانتشار آن می کند درحالی که بیماری برای حیوانات با سن بالا طبیعی است و سایر حیوانات باغ وحش در وضعیت مناسب وب ا شرایط خوب هستند.

کریمی خاطرنشان کرد: باتوجه به بررسی انجام شده واظهارات مالک باغ وحش تغذیه مناسب همواره انجام شده، نسبت به تزریق واکسن نیز اقدام شده بود و سایر جانوران باغ وحش مشکلی نداشتند اما با توجه به همه مسائل، مهلتی متناسب برای بررسی سلامت گونه های موجود درباغ وحش درنظرگرفتیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.