رییس سازمان زندان‌ها گفت: پرداخت حقوق و دستمزد زندانیان که رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل دارد و موجبات رغبت زندانیان به امر اشتغال را درپی داشته است.

پرداخت حقوق منجر به رغبت زندانیان به اشتغال شد

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، گردهمایی هم‌افزایی توسعه اشتغال زندانیان کشور صبح امروز، سوم اسفندماه با حضور جمعی از مسئولین دستگاه قضا و همچنین مدیران ستادی و استانی سازمان زندان‌ها با محوریت بررسی دستاوردها و نتایج طرح توسعه حداکثری حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان سراسر کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها گفت: توسعه کم کیفی و اشتغال جزء برنامه‌های اولویت‌دار سازمان زندان‌هاست چرا که ما حرفه آموزی و اشتغال زایی را بهترین بستر برای اجرای مهمترین مأموریت سازمان یعنی اصلاح و تربیت و بازسازگاری زندانیان می‌دانیم.

وی ادامه داد: ما کمترین تخلفات را در بندهای کارگری زندان‌ها داریم که این حکایت از سودمندی اشتغال‌زایی برای زندانی دارد. بنابراین توسعه اشتغالزایی موجب کاهش تخلفات و آسیبهای درون زندان و البته عمومیت جامعه می‌شود.

محمدی با اشاره به توسعه آمار کمی اشتغال در زندان‌ها نیز توضیح داد: از ابتدای سال هدفگذاری کردیم که تا پایان شهریور ۳۰ درصد و تا پایان سال به ۵۰ درصد اشتغال برسیم. براساس گزارشات تا پایان شهریور به ۲۸ درصد و تا پایان بهمن به بالای ۴۸ درصد اشتغال در زندان‌ها رسیده‌ایم. امیدوارم با عزم جدی و اراده راسخ تا پایان سال به هدفگذاری خود برسیم.

این مقام قضایی تأکید کرد: اقدامات بسیار قابل توجهی در این رابطه صورت گرفته ازجمله پرداخت حقوق و دستمزد زندانیان که رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل دارد و موجبات رغبت زندانیان به امر اشتغال را درپی داشته است.

وی با اعلام اینکه باید به سقف تسهیلات اعطایی مصوب مجلس هم برسیم، افزود: ما همچنان اشتغال را جز اولویت‌های سازمان می دانیم و با توجه به تأکیدات بسیار رهبر معظم انقلاب به این امر تأکید جدی خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.