سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که طبق اطلاعاتی که تاکنون حاصل شده مسمومیت دانش‌آموزان از نوع غیرحاد بوده و عوارض آن پایدار نیست، گفت: اگر در استان‌های دیگر نیز مواردی از مسمومیت یافت شود؛ ساز و کارهای بررسی علت مسمومیت اتخاذ می‌شود.

مسمومیت دانش‌آموزان قمی از نوع "غیرحاد" بوده است/ واکنش وزارت بهداشت به مسمومیت دانش‌آموزان بروجردی

به گزارش قدس آنلاین، پدرام پاک آیین درباره آخرین خبرها از بررسی علت مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در قم اظهار کرد:‌ تاکنون مشخص شده که مسمومیت از نوع "غیرحاد" بوده است.

وی افزود:‌ در وزارت بهداشت کمیته علمی بررسی مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان در قم با دستور وزیر بهداشت تشکیل شده که دبیر این کمیته، معاون درمان وزارت بهداشت است؛ همچنین اساتید برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و قم در این کمیته عضو و در حال بررسی شواهد و آزمایش‌ها هستند.

مسمومیت از نوع حاد، میکروبی و ویروسی نیست

پاک‌آیین ادامه داد: در حال حاضر فقط مشخص شده که مسمومیت از نوع حاد نیست و عوارض پایدار ندارد و بیماری ویروسی و میکروبی عامل آن نیست.

وی گفت: پس از مشخص شدن نتایج بررسی، به‌زودی جزئیات آن اعلام می‌شود و امیدواریم در روزهای آینده به جمع‌بندی نتایج آزمایشات درخصوص علت مسمومیت دانش‌آموزان برسیم.

واکنش وزارت بهداشت به مسمومیت برخی دانش‌آموزان بروجردی

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به این سؤال که آیا علت مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان در بروجرد نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد؟ تصریح کرد:‌ مسمومیت دانش‌آموزان بیشتر در قم تمرکز داشته و اگر در استان‌های دیگر نیز مواردی از مسمومیت یافت شود؛ ساز و کارهای بررسی علت مسمومیت اتخاذ می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.