۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
کد خبر: 852103

قائم مقام راه آهن با اشاره به کاهش ۱۹ درصدی مجموع حوادث ریلی در سال جاری گفت: در هیچ کجای دنیا حوادث ریلی صفر نیست اما باید تلاش کنیم که روند این حوادث کاهشی باشد.

کاهش ۱۹ درصدی حوادث ریلی در سال جاری

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری، قائم مقام راه آهن در کارگروه مدیریت بحران و ارتقا ایمنی که در ساختمان شهدای راه آهن و با حضور اعضای ستاد ارتقای ایمنی و حضور برخط مدیران مناطق برگزارشد گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده میزان حوادث از ابتدای امسال روند کاهشی داشته است به طوری که در ۱۱ ماهه سال جاری، حوادث خروج از خط ۱۲ درصد، آتش سوزی ۶۰ درصد، برخورد با عابر ۲۳ درصد و برخورد با وسایل نقلیه جاده‌ای نیز ۳۳ درصد کاهش داشته است که مجموع این عوامل، کاهش ۱۹ درصدی حوادث ریلی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را رقم زده است.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی جهت کاهش برخورد با عابرین پیاده تاکید و تصریح کرد: در این راستا باید تمامی اقدامات و تدابیر لازم انجام شود چرا که علاوه بر اهمیت حفظ جان انسان‌ها، هر حادثه‌ای می‌تواند بر عملکرد راه آهن تاثیر منفی بسیاری داشته باشد.

وی ادامه داد: لازم است بیشترین حساسیت بر سوانح خروج از خط و عوامل پیشگیرانه اتخاذ شود.

عاشوری تعجیل در امور حمل و نقل ریلی را از جمله مهمترین عوامل ایجاد حوادث ریلی عنوان کرد و اظهار داشت: زمانی که در بخش ایمنی با یک مشکل مواجه می شویم بایستی با بررسی دقیق جوانب، علل آن را برطرف کنیم .

قائم مقام راه آهن همچنین از مدیران مناطق خواست علاوه بر حفظ ایمنی در ناوگان و خطوط ریلی ، تدابیر لازم در مورد ساختمان های قدیمی و فرسوده را اتخاذ کرده تا موضوعاتی چون مشکلات کابل های فرسوده در این ساختمان ها بستر ساز حوادث و آتش سوزی در ماه های گرم سال نباشد.

به گفته عاشوری؛ این مشکلات یک روزه و یک باره قابل حل نیست و بایستی به شکل گام به گام، حل و مراقبت های ویژه در این زمینه اتخاذ شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.