رئیس پلیس کشور گفت: در دوران دفاع مقدس نگاه به جهاد یک نگاه مکتبی، اعتقادی و ولایی بود اما آنچه رزمندگان را در سنگرها با اشتیاق نگه می داشت همراه بودن مادران، خواهران و همسرانی از جنس مقاومت در کنارشان بود.

رادان:‌لازمه جهاد وجود رزمندگان و رزمنده بودن است

به گزارش قدس انلاین، سردار احمدرضا رادان، در دهمین محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که پیش از ظهر امروز با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد، گفت:‌ امروز محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است، زمانی که از این عرصه صحبت می‌شود حکایت از وجود ساختار، سازمان، جغرافیا و زمان را دیکته می‌کند و زمانی که این عناصر در عرصه قرار می‌گیرند، باید افتخارآفرینانی در آن زمان، جغرافیا و حادثه حضور داشته باشند تا تبدیل به محفل شوند.

وی ادامه داد: این نقش را شما عزیزان به خوبی ایفا کرده‌اید و خوب است که در این محفل جوانان حضور دارند چراکه جوانان باید یاد بگیرند و از دوران پرمشقتی که در زمان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حتی بعد از آن متحمل شدید، آگاه باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به موضوع جهاد اظهارکرد: لازمه جهاد وجود رزمندگان و رزمنده بودن است؛ باید رزمنده‌هایی باشند تا بتوانند موضوع جهاد را دنبال کنند. به اعتقاد بنده رزمنده بودن در دوره جهاد موضوعی فرعی است بلکه اصل موضوع مقدورات و الزاماتی است که باید در کنار رزمنده باشد تا بتواند به انجام وظیفه بپردازد.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، رادان همچنین گفت: در دوران دفاع مقدس نگاه به جهاد یک نگاه مکتبی، اعتقادی و ولایی بود اما آنچه رزمندگان را در سنگرها با اشتیاق نگه می داشت همراه بودن مادران، خواهران و همسرانی از جنس مقاومت در کنارشان بود؛ خانواده‌های رزمندگان با روحیه دادن، آن ها را بدون دغدغه برای حضور در جبهه‌ها آماده می‌کردند.

وی ادامه داد: در واقع خانواده‌های رزمندگان در چند جبهه می‌جنگیدند اما دم برنیاوردند و اجازه دادند که همه این افتخارات برای رزمندگان ثبت شود؛ از این رو در این محفل، تبریکات و افتخار رزمندگان را به همسران آن ها تقدیم می‌کنم ان شاء‌الله همه شما عزیزان در روز قیامت روزی صبر، استقامت و مقاومت نصیبتان شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.