رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه اقداماتی برای دستیابی به سوخت هسته‌ای مورد نیاز کشور را آغاز کرده‌ایم، از توجه جدی به ساخت و توسعه نیروگاه‌های اتمی ایران خبر داد.

اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: بر توسعه نیروگاه‌ها تمرکز کرده‌ایم/آغاز اقداماتی برای تامین سوخت هسته‌ای مورد نیاز کشور

محمد اسلامی ظهر امروز در جریان سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت توسعه انرژی پاک در کشور اظهار داشت: اکنون تغییرات اقلیمی در دنیا، موضوع بسیار جدی قلمداد می‌شود و استفاده از انرژی پاک به شکل روزافزون در کشور دنبال می‌شود.

وی درباره روند احداث نیروگاه‌های اتمی کاملا ایرانی افزود: براساس سند جامع راهبردی و نیز مطابق تکالیف سازمانی که برعهده داریم، توسعه پرظرفیت و نیز جهش در حوزه معادن را مد نظر قرار داده‌ایم و همچنین اقداماتی برای دستیابی به سوخت هسته‌ای مورد نیاز کشور را آغاز کرده‌ایم و در کنار این موارد، ساخت و توسعه نیروگاه‌های اتمی ایران را مورد توجه قرار داده‌ایم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: این اقدامات سبب می‌شود تا از نظر صنعتی از ظرفیت قابل اعتمادی برخوردار باشیم که در نهایت بتوانیم با اتصال بخش طراحی و مهندسی  داخلی به ظرفیت صنعتی مناسب، در راستای اجرای سند جامع راهبردی سازمان اقدام کنیم.

اسلامی خاطرنشان کرد:  شرکت آذرآب یکی از ظرفیت‌های غنی و فاخر کشور محسوب می‌شود و دارای نیروی انسانی شایسته‌ای است و با توجه به این ویژگی‌ها برای سازمان انرژی اتمی ایران حائز اهمیت بود که بتوانیم با برنامه‌ریزی و ورود به این عرصه، نقش کمک‌کننده به ساختار و ظرفیت این شرکت را ایفا کنیم.

وی  عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم در این مسیر ریل موثری برای شرکت آذرآب ایجاد کنیم تا بتواند به‌طور پیوسته در عرصه صنعت نقش‌آفرین باشد و با ایجاد قابلیت در درون شرکت و هم ساخت و تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت هسته‌ای کشور، اقدام کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: سنگ‌بنای این کار گذاشته شده و استاندار مرکزی نقش ویژه‌ای در این مسیر ایفا کرده و کارگران و مسوولان شرکت آذرآب هم در این عرصه نقش موثری داشته و دارند.

وی با تاکید بر اینکه امروز و با لطف خداوند در وضعیت کاملا متفاوتی قرار داریم افزود: مطمئنم که با عنایت خداوند متعال و به حق میلاد حضرت ولی‌عصر (عج) شاهد نزول برکت بر این پروژه خواهیم بود. وی خاطرنشان کرد: امیدوارم سال آینده شاهد آذرآب متفاوتی  باشیم.

اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: بر توسعه نیروگاه‌ها تمرکز کرده‌ایم/آغاز اقداماتی برای تامین به سوخت هسته‌ای مورد نیاز کشور

 ایجاد فرصت و بستر مناسب برای احیای مجدد شرکت آذرآب

استاندار استان مرکزی نیز در پاسخ به این سوال که ورود سازمان انرژی اتمی ایران به عرصه  توسعه صنعتی تا چه میزان می‌تواند موجب رونق صنایع به‌ویژه در شرکت آذرآب و در مجموع استان مرکزی شود ‌اظهار داشت: شرکت آذرآب، نگین صنعت استان مرکزی است و یکی از مهمترین و بزرگترین پیمانکاران عمومی کشور محسوب می‌شود،‌ این شرکت دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده و کم‌نظیری در مجموع صنایع کشور است.

مخلص الائمه تصریح کرد: امیدواریم که با اقدامات و برنامه‌های سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت‌های تابعه آن در حال انجام است،  شاهد شکوفایی صنایع باشیم.
وی با اشاره به روند واگذاری سهام شرکت آذرآب گفت: بر اساس دستور رییس جمهور، ‌بخشی از سهام این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سهامدار قبلی منتقل شد که این اقدام، شایسته قدردانی است و امیدواریم بتوانیم شرکت آذرآب را به دورانی شکوفاتر از سال‌های قبل بازگردانیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آذرآب از ظرفیت و نیز نیروی انسانی متخصص برخوردار است و نیز فرصت‌های پیمانکاری خوبی در اختیار دارد؛ خوشبختانه اخیرا و در مدت زمان بسیار کوتاه این شرکت توانسته اعتماد کارفرمایان بزرگ کشور را جلب کرده است.

استاندار مرکزی بیان کرد:‌ امیدوارم کارگران با افزایش بهره‌وری، هم‌افزایی و همدلی بتوانند مسیری که در دولت سیزدهم ایجاد شده را طی کرده و این فرصت را مغتنم بشمارند تا بتوانیم به‌طور مجدد شرکت آذرآب را احیا کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.