۸ تیر

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران پس از حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور، ضمن بازدید از یادمان شهدای والفجر۸، به جمع راهیان نور پیوست.

دریادار تنگسیری به جمع راهیان نور پیوست + تصاویر

به گزارش قدس آنلاین، ‌سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران پس از حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور، ضمن بازدید از یادمان شهدای والفجر۸، به جمع راهیان نور پیوست.

عملیات والفجر۸ یا نبرد اول فاو، عملیات آبی‌خاکی تهاجمی نیروهای مسلح ایران، در خلال جنگ ایران و عراق بود، که به‌فرماندهی مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران، در بهمن‌ماه ۱۳۶۴ به‌مدت ۷۵ روز انجام شد.

در این عملیات با طراحی و حضور مشترک نیروهای ارتش و سپاه، و به‌روایتی دیگر با طراحی فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای سپاه، بسیج با پشتیبانی ارتش با غافلگیری نیروهای عراقی از اروندرود عبور کردند و شبه‌جزیره فاو در جنوب عراق را به اشغال خود درآوردند.

عملیات والفجر۸، در ساعت ۲۲:۱۰ روز ۲۰ بهمن ۱۳۶۴ در منطقه خسروآباد تا رأس‌البیشه آغاز شد و در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۶۵ با پیروزی نیروهای ایرانی، به پایان رسید.

دریادار تنگسیری به جمع راهیان نور پیوست + تصاویردریادار تنگسیری به جمع راهیان نور پیوست + تصاویردریادار تنگسیری به جمع راهیان نور پیوست + تصاویر

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.