فرماندار مشهد گفت: هزار و ۳۰۰ نفر از دستگاه‌های نظارتی و بسیج اصناف بر عملکرد و نحوه خدمات رسانی نوروزی اصناف این کلانشهر نظارت دارند.

۱۳۰۰ ناظر عملکرد نوروزی اصناف مشهد را رصد می‌کنند

به گزارش قدس خراسان، محسن داوری اظهار کرد: ۶۰۰ نفر از این افراد ناظران ۱۴ دستگاه خدماتی و نظارتی دولتی خراسان رضوی بوده و بقیه از بسیج اصناف و در قالب قرارگاه شهید «امانی» بر عملکرد اصناف نظارت می‌کنند.

فرماندار مشهد بیان کرد: در اطراف حرم مطهر رضوی چهار پایگاه نظارتی زیر نظر ۱۴ دستگاه خدماتی و نظارتی دولتی عمل می‌کنند و ناظران بسیج اصناف نیز در قالب شش پایگاه نظارتی سیار با تمرکز بر کسبه اطراف حرم فعالیت دارند تا حقی از زائران در حوزه بازار تضییع نشود.

وی تصریح کرد: برای اقامت و اسکان زائران نیز تاکنون ۶۰۰ هزار نفر شب خواب در بخش اقامت‌های رسمی شامل هتل، مهمانپذیر و خانه مسافرها، اقامتگاه‌های دولتی و ارزان قیمت، اسکان‌های موقت مثل مدارس و حسینیه‌ها و اقامت‌های اضطراری در ورزشگاه‌ها و کمپ‌ها ساماندهی شده است.

داوری افزود: بیش از ۱۶ هزار پارکینگ در اطراف حرم رضوی برای خدمت به زائران تدارک دیده شده است و البته در لحظه تحویل سال و روز اول فروردین نیز با هدف تسهیل تردد زائران و مجاوران، ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت رایگان به خدمت گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.