استاندار البرز گفت: در استان ۳۵ پایگاه سفر برپا شد و ۲۲ پایگاه به صورت متمرکز در کنار یکدیگر خدمات ارائه دادند و سال گذشته هم با هم افزایی ویژه مدیران دستگاه های مربوطه، موفق به ارتقا خدمات سفر و کاهش تصادفات و تلفات، شدیم.

البرز در نوروز کمترین تعداد جان باختگان کشور را داشت

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد هماهنگی سفر استان که روز شنبه ۱۲ فروردین ماه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد،  با تبریک سال نو و روز جمهوری اسلامی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان در قالب گزارشی به صورت ویدئو کنفرانس به معاون اجرایی رئیس جمهور،  افزود: جلسات ستاد هماهنگی سفر هر روز با حضور مدیران استانی برگزار شده و روند امور را زیر ذره بین داریم.

وی با بیان اینکه البرز بلحاظ میزان تردد در محورهای مواصلاتی در تعطیلات نوروزی ، دومین استان کشور است، ادامه داد: این استان طی سنوات گذشته اغلب معبر سفرها بوده ولی امسال با تدابیری که اندیشیده شد، مقصد بخش بالایی از سفرها شد.

عبداللهی گفت: با همراهی ویژه ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش و پرورش، تورهای رایگان البرزگردی، جشنواره ها و نمایشگاه های نوروزی، امکانات اسکان فرهنگیان و اقامتگاه های بومگردی و هتلی، گردشگران سراسر کشور در استان اسکان و اقامت پیدا کردند.

وی افزود: در استان ۳۵ پایگاه سفر برپا شد و ۲۲ پایگاه به صورت متمرکز خدمات ارائه دادند و سال گذشته هم با هم افزایی ویژه مدیران دستگاه های مربوطه، موفق به ارتقا خدمات سفر و کاهش تصادفات و جان باختگان، شدیم.

استاندار البرز گفت: امسال علیرغم افزایش جدی مسافران عبوری و اقامتی در استان، کمترین تعداد جان باختگان تصادفات درون شهری و برون شهری را داشتیم.

عبداللهی گفت: بازدیدهای مکرر در ارتباط با نظارت بر اماکن و بازدید از تاسیسات گردشگری که به صورت ویژه اتفاق افتاد.

وی افزود: دستگاه های مختلف امدادی و خدماتی استان همواره با تمام قوا پای کار بوده اند و تلاش مضاعفی معطوف شده است که تا پایان تعطیلات، ارائه خدمات تداوم و استمرار داشته باشد و مسافران را همراهی کنیم.

استاندار البرز در پایان ضمن قدردانی از مردم استان و مسافران در راستای همراهی با ستاد سفر از مسافران خواست که در روز طبیعت نیز با رعایت الزامات ایمنی به پایانی خوش برای تعطیلات نوروزی کمک کنند.

منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در این نشست گفت: بیش از ۴۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شده که استان های تهران و البرز به ترتیب رتبه های اول و دوم را داشته اند.

وی با اشاره به نقاط مختلف و زیبای گردشگری کشور و ضرورت پرداختن به معرفی اماکن گردشگری به مردم، افزود: استانداران باید در این راستا اهتمام داشته باشند. 

منصوری متذکر شد: شناسایی نقاط حادثه خیز و ساماندهی و اصلاح آنها از جمله برنامه های مهم استان ها محسوب می شود که باید در سطوح استانی و ملی مورد پیگیری قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری برنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.