سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، از رشد ٣٩ درصدی مسافران و گردشگران ورودی از مرز بین‌المللی باشماق مریوان در بازه زمانی ٢٤ اسفند تا ١٠ فرودین‌ماه ١٤٠٢ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به استان خبر داد.

رشد ٣٩ درصدی ورود گردشگران خارجی از مرز باشماق مریوان

به گزارش قدس آنلاین منصور مهرزاد در این‌باره ادر گفت و گو با ایسنا ظهار کرد: مرز بین‌المللی باشماق مریوان یکی از مهم‌ترین مرزهای رسمی زمینی ایران به‌شمار می‌آید که علاوه بر رونق اقتصادی و تجاری نقش بسزایی در رونق گردشگری شهرستان مریوان و استان کردستان دارد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با اشاره به اینکه این پایانه مرزی سالانه میزبان مسافرانی خارج از کشور به‌ویژه اقلیم کردستان عراق است، عنوان کرد: در بازه زمانی اجرای طرح نوروزی امسال تاکنون ٢٣ هزار و ٥٨٩ مسافر و گردشگر خارجی از طریق مرز بین‌المللی باشماق مریوان وارد استان شده‌اند که نسبت به سال گذشته ٣٩ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: همچنین براساس آمارهای موجود از تاریخ ٢٥ اسفندماه تا پایان ١٠ فروردین‌ ماه سال‌جاری یک میلیون و ٥٢٦ هزار و ٨٨٥ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان اعم از تاریخی، طبیعی، روستاهای هدف گردشگری، مذهبی، فرهنگی و... بازدید کردند.

مهرزاد با بیان اینکه رضایتمندی مسافران و گردشگران در این ایام از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان است، یادآور شد: امیدواریم با همکاری و تعامل میان دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان و مهمان‌نوازی مردم استان و همچنین ظرفیت‌های موجود بتوانیم میزبان خوبی برای گردشگران نوروزی در استان باشیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.