۸ تیر

ناصر محمدخانی ستاره پیشین پرسپولیس می‌گوید: ما در دهه ۶۰ وقتی گل اول را می‌زدیم دنبال زدن گل دوم می‌رفتیم. دومی را می‌زدیم دنبال سومی و اصلا سیر نمی‌شدیم.

ناصر محمدخانی: ماجرای استقلال نباید حواس پرسپولیسی‌ها را پرت کند

به گزارش قدس آنلاین، پرسپولیس در حال حاضر با ۴۸ امتیاز، پشت سر سپاهان اصفهان و استقلال در رده سوم جدول لیگ برتر ایستاده است. سرخپوشان تهرانی در آخرین بازی خود موفق شدند مس رفسنجان را با گل گئورگی گولسیانی از روی نقطه پنالتی شکست داده و حالا باید در تهران با ملوان انزلی دیدار کند.

ناصرمحمدخانی ستاره گریزپای پرسپولیس در دهه ۶۰ در خصوص شرایط فعلی این تیم می‌گوید: پرسپولیس باید همه بازی‌های باقی مانده را ببرد و چشم به لغزش تیم‌های رقیب داشته باشد اما یک نکته ای را دوست دارم عنوان کنم و آن اشتهای بیشتر بازیکنان است. هرچند مهم ترین اصل در رفسنجان، شکست دادن این تیم در شهر خودش و کسب ۳ امتیاز بود اما پس از ده نفره شدن میزبان می‌شد گل‌های بیشتری هم زد.

او ادامه می‌دهد: در دهه ۶۰ ما زیر نظر علی آقا پروین کار می‌کردیم. خود علی آقا هم تا نیمه این دهه با قدرت برای پرسپولیس بازی کرد. اینکه هنوز هواداران از آن پرسپولیس رؤیایی دهه ۶۰ حرف می‌زنند به خاطر عطش فراوان بازیکنان بود. ما در دهه ۶۰ وقتی گل اول را می‌زدیم دنبال زدن گل دوم می‌رفتیم. دومی را می‌زدیم دنبال سومی و اصلا سیر نمی‌شدیم. آن تلاش برای زدن گل‌های بیشتر به خاطر دل هواداران بود. حالا هم بازیکنان پرسپولیس باید به خاطر دل هواداران پرشمار این تیم قهرمانانه بازی کنند.

مهاجم اسبق پرسپولیس تاکید می‌کند: وقتی پرسپولیس بتواند با گل‌های زیاد حریفان را شکست دهد قطعا این پیروزی پرگل روی روحیه تیم‌های رقیب هم تأثیر می‌گذارد و این هم می‌تواند دلیل دیگری برای تلاش جهت زدن گل‌های بیشتر باشد. البته یحیی گل محمدی در سال‌های اخیر ثابت کرده که طرفدار فوتبال هجومی‌و مالکانه است و دوست دارد تیم‌هایش گل‌های زیاد بزنند و امیدوارم در بازی‌های بعدی این اتفاق بیفتد.

ناصرمحمدخانی در خصوص بازی با ملوان انزلی می‌گوید: از گذشته‌ها که ما بازی می‌کردیم تا امروز ملوان انزلی همیشه جلوی پرسپولیس انگیزه داشت. خدا سیروس قایقران را رحمت کند که هر موقع اسم ملوان و انزلی می‌آید یاد آن مرحوم می‌افتم. بسیار انسان درست و با معرفتی بود و حتی ساعت مچی روی دستش را هم به هواداران می‌بخشید. ملوان دوران خدابیامرز سیروس از ملوان امروز به مراتب قوی تر بود اما این ملوان را هم نمی‌توان دست کم گرفت. این تیم با انگیزه زیاد به تهران می‌آید که برابر پرسپولیس امتیاز بگیرد و اصلا نباید این تیم را از پیش بازنده دانست. البته پرسپولیس هم نیاز به برد و سه امتیاز دارد و باید با حداکثر توان بازی کند.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص شانس قهرمانی این تیم خاطرنشان می‌کند: به نظر من ماجرای اخیر استقلال یا حواشی دیگر نباید حواس پرسپولیس را پرت کند. پرسپولیس باید راه خودش را برود و با حداکثر توان در ۶ بازی باقی مانده بجنگد. فصل گذشته پرسپولیس تجربه تلخی کسب کرد و هرچند اشتباه داوری در دربی شانس قهرمانی را گرفت اما این بار من فکر می‌کنم فرق می‌کند. یحیی گل محمدی حالا یکی از باتجربه ترین مربیان ایران است که به خوبی با شرایط آشناست. من شنیدم و خواندم که یحیی از شاگردانش خواسته است که از حاشیه فاصله بگیرند و کار خود را انجام دهند. خود یحیی گل محمدی هم نباید به برخی شایعات مبنی بر جدایی اش از پرسپولیس را پیشنهاد گل گهر توجه کند. او در سال‌های اخیر ثابت کرده که بهترین است و فقط باید روی کارخودش تمرکز کند. پرسپولیس همین امسال می‌تواند با یحیی گل محمدی حتی دو جام بگیرد و این اهداف دور از انتظار نیست به شرطی که هواداران هم مثل همیشه از او و تیم محبوب خود حمایت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.