۸ تیر

شمارش معکوس برای برگزاری مهمترین بازی فوتبال ایران و حتی آسیا آغاز شده است.

اکران جنگ جهانی سوم در ورزشگاه آزادی

به گزارش قدس آنلاین، در روزهایی که فیلم سینمایی هومن سیدی با نام جنگ جهانی سوم با بازی درخشان محسن تنابنده  در سینماهای ایران با مضمونی اجتماعی و درام مجوز پخش گرفته است، جنگ جهانی واقعی در ورزشگاه آزادی قرار است روی پرده برود. این بار دربی بزرگ پایتخت بازی مرگ و زندگی بین دو تیم بزرگ ایران و حتی آسیا شده است. نبردی که می تواند امید تیم برنده را برای قهرمانی همچنان زنده نگه دارد و تیم بازنده را تقریباً از چرخه مدعیان قهرمانی خارج کند.

99 بازی از تاریخ دربی ها گذشته است و صدمین بازی ، یکی از مهمترین آنهاست. دو تیم در روزهایی به هم دیگر رسیدند که نقطه اوج آنها در لیگ است، دو تیمی که در فاز تهاجمی موقعیت های متعددی می سازند و در بازی هایشان فرصت های گل و گلهای متعددی دیده می شود.

این بازی غیر از دربی بین دو تیم ، نبردی بزرگ در کناره های زمین ، پنالتی زن های برتر ایران، هافبک های درخشان، وینگرهای غیر قابل کنترل و دروازه بان هایی است که پنالتی می زنند،دریبل می زنند و حتی پاس گل هم می دهند. یک دربی خاص که در آن خارج از بازی دو تیم ، دوئل های مهمی را نیز شاهد خواهیم بود.
از دیرباز همین بوده، این بازی جای نبرد بهترین ها بوده، علی جباری ، علی پروین ، شاهرخ بیانی، ناصرمحمدخانی ، صادق ورمزیار، احمدرضا عابدزاده، مهدی هاشمی نسب، رضا عنایتی،علی کریمی، مجتبی جباری، مهدی طارمی، فرهادمجیدی،، مهدی رحمتی و علی علیپور ستاره هایی هستند که در دربی ها نقش تعیین کننده ای داشتند و نام و یاد خود را در این بازی در ذهن هواداران باقی گذاشتند، با هم نگاهی می اندازیم به بهترین های دو تیم در این بازی و نقشی که آنها در این اکران پرهیجان می توانند به عهده بگیرند. بازیکنانی که می توانند به تنهایی نقش اول دربی را بازی کنند و قهرمان هواداران شوند.

علیرضا بیرانوند
بدون تردید نفر اول دروازه بانی ایران و شماره یک تیم ملی، امید اول سرخها در برابر خط هجومی استقلال با بهترین خط حمله لیگ با زدن 42 گل و میانگین 1.6 گل در هر بازی است. او که آوازه پرتاب های دستش به همه جهان رسیده و در کتاب گینش ثبت شده است ، این روزها چهره جدیدی از خود و بازی با پا را به نمایش گذاشته است، بازکردن پرس تیم های روبرو و حتی دریبل زنی و پاس به بازیکنان خط میانی در بیرون از محوطه هجده قدم از او چهره ای جذابتر از گذشته نشان داده است.دروازه بان پنالتی گیر پرسپولیس باید در این بازی روبروی تیمی قرار گیرد که به دلیل توان بالای بدنی از دقیقه یک تا نود بازیکن صاحب توپ رقیب را پرس می کنند و این وظیفه بیرانوند را برای خارج شدن پرسپولیس از پرس حریف بیشتر از گذشته می کند.

سیدحسین حسینی
یک پاس گل و یک گل ، آخرین نمایش شماره یک آبی ها در درون دروازه است، او که سابقه بازی در جام جهانی و کلین شیت در این رقابتها را نیز دارد در چهار بازی گذشته تنها یک بار دروازه اش باز شده است و نمایش خوبش در اراک نشان داد دوباره به روزهای اوج خود بازگذشته است. شماره یک آبی ها که نقش اول این تیم را در دو دربی آخر برگزار شده استقلال در جام حذفی به عهده داشته است، این روزها وظیفه سنگین کاپیتانی استقلال را نیز به عهده دارد و آبی ها امیدوارند او در بهترین فرم خود پای به این دربی مهم بگذارد.

گیورگی گولسیانی
نفر اول خط دفاعی سرخها ، با آمار خیره کننده دو گل زده در تک بازی برگزار کرده اش در دربی ها، رهبر خط دفاعی پرسپولیس را به عهده دارد، گولسیانی که بعد از خداحافظی سیدجلال حسینی ، نگذاشته است جای خالی این مدافع مستحکم و ماندگار سرخها در زمین بازی دیده شود، یک پنالتی زن قهار است، مدافع با کلاس و خوش صحبت و آرام گرجستانی پرسپولیس با 193 ساتی متر،بلند قدترین بازیکن زمین بعد از بیرانوند است و می تواند همانند بازی رفت، مدافعان استقلال را غافلگیرکند. او که در امر بازیسازی از عقب زمین تبحر خوبی دارد، امید اول یحیی در خط دفاعی این تیم است.

کوین یامگا
بدون تردید امید اول آبی ها در خط دفاع ، خط هافبک و نوک حمله می تواند لقب بگیرد، ستاره دوست داشتنی و دونده فرانسوی استقلال در هر جای زمین که دیده شود، نقش خود را به بهترین شکل ممکن بازی می کند.بهترین پنالتی زن تیم استقلال در دو سال گذشته با آن انرژی تمام نشدنی اش محبوب این روزهای هواداران استقلال است. یامگا که در طول بازی برای موفقیت استقلال در تمامی نقش‌ها دیده می‌شود، بعضی وقت‌ها تمام کننده آخر در خط حمله است و گاهی اوقات به عنوان آخرین نفر پشت مدافعان تیمش را پوشش می‌دهد. یک فوتبالیست کامل که امید آبی ها برای گلزنی در تمامی دقایق هر بازی است.

وحید امیری
دوست داشتنی ، دونده ، در خدمت تیم و پر انگیزه، چهار واژه ای که باید برای این ستاره بزرگ سرخها که همانند یامگا در همه جای زمین توانایی بازی دارد و دیده می شود باید بکار برد. امیری که در بیشتر بازی های این فصل در پست مدافع چپ به کار گرفته شده است، با جریان و روند بازی به خط هافبک و حمله هم می رود و از توان بالایی برای رساندن تیمش به گل و عوض کردن نتیجه بازی در تمامی دقایقی بازی برخوردار است. او که  سابقه گلزنی در دربی به استقلال را دارد و در آخرین بازی پرسپولیس با بازوبند کاپیتانی وارد زمین شد، احتمال دارد دربی را هم با کاپیتانی شروع کند و رهبر تیم یحیی باشد.

روزبه چشمی
مهم،تاثیرگذار، نقش اول تیم در دفاع تیمی ، خط هافبک و یک لیدر موفق که بعد از بازی های جام جهانی بازیکن دیگری شده است، گل او در بازی رفت و بازی های کاملاً متحول شده او در این روزها ، او را بازیکن متمایزی در خط هافبک استقلال کرده است و خط هافبک استقلال بدون او از ذهن هیچ هواداری نیز نمی گذرد.کاپیتان دوم استقلال ، در پرس تیمی و اجاد اکثریت در تمامی نقاط میانه میدان در این روزها یک ایده پرداز است و آبی ها از اینکه او به استقلال برگشت در پوست خود نمی گنجند.

محمد عمری
پدیده این فصل سرخها با چهار گل زده، با استراحت یحیی در بازی با مس کرمان آماده مهمترین بازی خود می شود، او که یکی از گزینه های قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران در اولین اردوی سرمربی جدید بود، با جثه ریز خود و قدرت حمل توپ بالا می تواند جناح چپ استقلال را شدیداً تحت تاثر قرار دهد و حتی بخشی از توان هجومی قایدی را برای کنترل او بگیرد، علاوه بر قایدی، سلمانی باید مراقب حرکات ریز این مهاجم خوش تکنیک و پنالتی گیر باشد تا سرخها کمتر در موقعیت گلزنی قرار گیرند.

محمد محبی
غایب بزرگ ایران در فهرست نهایی ملی پوشان و مرد اول امیر قلعه نویی در بازی تدارکاتی تیم ملی در فیفا دی برابر تیم های روسیه و کنیا و یکی از مهمترین مردان تیم ساپینتو ، بعد از مدتها بالاخره موفق شد در برابر هوادار دبل کند و تعداد گلهای زده اش را در لیگ امسال به عدد 7 برساند، وینگرقلدر، رونده و دونده آبی ها اگر در فرم خود وارد این بازی شود، شب سختی را برای جناح چپ خط دفاعی پرسپولیس رقم خواهد زد،او که سابقه گلزنی به پرسپولیس و بیرانوند در ورزشگاه آزادی را با پیراهن سپاهان دارد و در زمین بازی یامگا را همیشه رو دست خودش دارد، یکی از امیدهای اول ساپینتو برای گلزنی و گل سازی در دربی است.

مهدی ترابی
شماره 9 سرخها که می تواند شماره 10 این تیم نیز باشد، شم گلزنی ، قدرت بالای دریبل زنی ، دارای قدم های بلند و سریع و ضربات سنگین از راه دور از ترابی به عنوان یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس را ساخته است. شماره 9 سرخها که در کرمان با ضربات کاشته اش نشان داد در این نوع ضربه زنی تبحر خاصی دارد، امید اول یحیی و هواداران این تیم است ، او که به عنوان وینگر چپ برای پرسپولیس به میدان می رود ، برای عبور از یامگا و حتی محبی که همانند او دارای استقامت بالای بدنی و سرعت مناسبی هستند روز سختی را خواهد داشت.

مهدی قایدی
بهترین بازیکن نیم فصل دوم رقابتهای لیگ برتر و آقای گل این رقابتها بدون محاسبه ضربات پنالتی با زدن 9 گل در جریان بازی ،فوتبال متفاوتی را در دور برگشت رقابتهای لیگ برتر به نمایش می گذارد، تکنیک مثال زدنی ، حرکات پا به توپ به عمق و عرض خط دفاعی رقبا، گرفتن ضربات پنالتی، پاس های کلیدی به دیگر بازیکنان مهدی قایدی را در بهترین فرم خود به نمایش گذاشته است و اگر مدافعان پرسپولیس و نیمکت رهبری این تیم برای او فکری نکنند، او شب سختی را برای این تیم رقم خواهد زد و شاید جشن شادی گل سوم خود در دربی ها را نیز بگیرد.

به اینها اضافه کنید سعید صادقی دوباره برگشته به اوج ، ارسلان مطهری با 4 گل زده در دربی ها، سروش رفیعی دوباره رای اعتماد گرفته از یحیی،آرش رضاوند متحول شده و بازیساز،سرلک جنگنده و مهری مورد اعتماد ساپینتو را که هرکدام به تنهایی می توانند نقش تعیین کننده ای در دربی پیش رو داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.