نیروی هوایی هند از پرواز دوباره اسکادران‌های جنگنده «میگ-۲۱» خود خبر داد.

اسکادران‌های «میگ-۲۱» نیروی هوایی هند بار دیگر فعال شد

به گزارش قدس آنلاین، ناوگان جنگنده‌های ارتقا یافته «میگ-۲۱» ارتش هند بار دیگر فعالیت خود را از سرگرفتند.

روزنامه «هندوستان تایمز» روز چهارشنبه در این باره نوشت، نیروی هوایی هند بیش از ۵۰ فروند از آخرین نوع از جنگنده میگ-۲۱ را دارد.

چندی قبل سقوط یک فروند از این جنگنده نیروی هوایی هند را مجبور کرد کل ناوگان میگ-۲۱ خود را زمین گیر کند. امری معمول که برای یک ناوگان هوایی برای بازرسی پس از یک سقوط یا حادثه رخ می‌دهد.

این جنگنده هندی در جریان یک سانحه  حومه یک روستا در بخش «هانومنگاره» سقوط کرد که در نتیجه سه زن کشته و چندین غیرنظامی دیگر زخمی شدند. نیروی هوایی هند درباره این سقوط مرگبار بیانیه‌ای کوتاه منتشر کرد و خبر داد که خلبان جنگنده میگ-۲۱ از این حادثه جان سالم به در برد و جراحات سطحی برداشته است.

یکی از مقامات نیروی هوایی هند که مایل به افشای هویت خود نبود، گفت که اسکادران‌های میگ-۲۱ پرواز را از سر گرفته‌اند. نیروی هوایی هند مجبور است ناوگان میگ-۲۱ خود را به دلیل تاخیر در تولید جنگنده جدید در پرواز نگه دارد.

این جنگنده کماکان می‌تواند در نبرد نزدیک در صورت ظرفیت موشکی خوب استفاده شود. این جنگنده مجهز به موشک‌های مادون قرمز است.

نیروی هوایی هند برای برتری بر رقبای خود از جمله پاکستان و چین در قالب یک طرح قصد خرید ده‌ها فروند جنگنده پیشرفته را دارد. نیروی هوایی هند در حال برنامه ریزی برای خرید ۱۱۴ جنگنده است که ۹۶ فروند آن در هند ساخته می‌شود و ۱۸ فروند دیگر از یک کشور خارجی وارد می‌شود. دهلی به ویژه نگران برتری هوایی پاکستان است که در زمینه هوایی علاونه بر تولیدات داخلی از جنگنده‌های «اف-۱۶» ساخت آمریکا استفاده می‌کند. 

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.