تحلیلگر یمنی نوشت: هر چند ملت ایران پس از پیروزی انقلاب، از سوی آمریکا و انگلیس به استضعاف کشیده شده بود، ولی امروز به لطف خداوند به قدرتی تبدیل شده که دشمن آن را هزار بار در محاسبات خود قرار می‌دهد.

امام خمینی(ره) احیاگر زمانه بود/دشمن، ایران را هزار بار در محاسبات خود می‌آورد

«عبدالله علی هاشم الذارحی» نویسنده و پژوهشگر یمنی در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) نوشت: او روح الله فرزند مصطفی فرزند احمد موسوی خمینی است که بیست و چهارم سپتامبر 1902 میلادی برابر با بیست و یکم رجب 1320 هجری قمری به دنیا آمدند و تاریخ رحلت ایشان سوم جولای 1989 برابر با بیست و هشتم شوال 1409 (14 خرداد 1368) بود.

آیت الله العظمی خمینی، رسما به امام خمینی(ره) مشهور شدند. سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) امسال در حالی فرا می‌رسد که جمهوری اسلامی ایران در امنیت و آرامش به سر می‌برد.

امام خمینی(ره)، مجتهد و کارشناس شریعت اسلامی بود و بیش از 40 کتاب تالیف کرد، ایشان در رده نخست به انجام فعالیت‌های سیاسی معروف شدند به طوری که بیش از پانزده سال را به سبب مخالفت با شاه در تبعید گذراندند.

امام خمینی(ره)، یک روحانی و مرجع دینی، فیسلوف، نویسنده، سیاستمدار و احیاگر زمانه قلمداد می‌شود. او بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر انقلاب اسلامی بود که سلطنت پهلوی و محمد رضا پهلوی آخرین شاه ایران را سرنگون کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) به عنوان رهبر عالی کشور طی سال‌های 1979 تا 1984(1357 تا 1368) رهبر ایران شد، این سمتی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد که عالی‌ترین قدرت سیاسی و دینی امت است.

به این ترتیب، ایران از سلطه استکبار جهانی آزاد شد.در سالروز رحلت امام خمینی(ره) اعلام می‌کنیم که از سال 1979(1357) که نظام پادشاهی سرنگون و جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی تاسیس شد، ایران مورد توجه جهانیان قرار گرفته و همه نگاه‌ها به آن دوخته شده است.با توجه به اینکه انقلاب اسلامی با قدرت الهی به پیروزی رسید، به یاری همه مستضعفان جهان برخاسته و به مسائل آنها اهتمام نشان می‌دهد.

امت اسلامی و مقدسات آن

شکی نیست که پیروزی انقلاب امام خمینی(ره) شبیه پیروزی انقلاب بیست و یکم سپتامبر یمن است. ملت ایران با هشت سال جنگ عراق علیه خود روبرو شد، جنگی که منجر به تضعیف اقتصاد و کاهش ثروت‌های نفتی شد، ایران همچنین در معرض محاصره و تحریم‌ها و دیگر اقدامات خصمانه‌ای قرار گرفت که ما نیز در یمن برای نهمین سال پیاپی از درد و رنج تجاوز ظالمانه و محاصره ظالمانه رنج می‌بریم، همانطور که ایران و ملت مقاوم آن از این وضعیت رنج می‌برند.

هر چند ملت ایران پس از پیروزی انقلاب، از سوی آمریکا و انگلیس به استضعاف کشیده شده بود، ولی امروز به لطف خداوند به قدرتی تبدیل شده که دشمن آن را هزار بار در محاسبات خود قرار می‌دهد. ملت ایران همچنان به لطف خداوند قدرتمند است و با دشمن مقابله می‌کند، زیرا به خداوند و کتاب آن و راه و شیوه رسول الله و اهل بیت پاک و مطهرش چنگ زده و خود را برای رویارویی با دشمن آماده کرده است.

ملت ایران و رهبرانش، سالروز پیروزی انقلاب را با وجود رنج و درد و محنت و توطئه‌های شکست خورده دشمنان و تحریم‌های ظالمانه آنها گرامی می‌دارند.

پس از موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رهبران و علما و نویسندگان و پژوهشگران جهان مطالب فراوانی را درباره امام خمینی(ره) بیان کردند. به طوری که مجله تایم آمریکا، عنوان مرد سال را در سال 1979 میلادی برای امام خمینی(ره) به کار برد، این در حالی بود که امام خمینی(ره) عنوان «شیطان بزرگ» را برای آمریکا به کار برد که همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. امام خمینی همچنین رژیم اشغالگر صهیونیستی را غده سرطانی نامید که انگلیس در پیکره امت اسلام کاشت. امام خمینی(ره) راست گفتند که پیکر تنها با نابودی غده بهبود می‌یابد.

خلاصه سخن آنکه مجال و زمان برای توصیف امام(ره) کافی نیست، اما فقط به اظهارات رهبر شهید(الحوثی) اشاره می‌کنم که گفت: امام خمینی (رحمه الله علیه)، آن مرد بزرگی است که توانست با ایمان و شجاعت و قدرت به نوع آوری و ابتکار در جهان دست زده و بیداری اسلامی را پایه‌ریزی کرده و رعب و وحشت را در دل دشمنان خداوند بیندازد و در راستای اعتمادسازی مسلمانان به دین خود عمل کرد.

منبع: خبرگزاری تقریب

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.