رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از تخصیص یک امتیاز ویژه برای داوطلبان آزمون استخدامی دبیری معلمان حق‌التدریسی، نهضتی، مهر آفرین و خرید خدمتی خبر داد.

خبر خوش استخدامی برای معلمان/ تأکید دولت بر قانونی بودن دورکاری

قدس آنلاین، میثم لطیفی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت با بیان اینکه پیش بینی ما برای سال ۱۴۰۲ استخدام بیش از  ۱۲۴ هزار نفر  نیروی کار است، گفت: مجوز بیشترین جذب مربوط به آموزش و پرورش با ۵۶ هزار نفر و سپس ۲۵ هزار نفر برای  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. 

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه هفته قبل نیز آزمون دهم برای پنج هزار نفر در ۱۸ دستگاه اجرایی برگزار شد، اظهار  داشت، اگر نتایج آن ظرف یک ماه آینده توسط جهاد دانشگاهی اعلام شود، مراحل استخدامی این عده نیز طی خواهد شد.

وی در خصوص جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اینکه از کدام گروه از داوطلبان، حق التدریسی، نهضتی و یا که از مهر آفرین‌ها جذب نیرو صورت خواهد گرفت، گفت: مسیر اصلی جذب و استخدام معلم ما دانشگاه فرهنگیان است و ۲۵ هزار نفر از ۵۶ هزار استخدامی از این طریق جذب خواهند شد. یک بخش هم  از طریق آزمون آموزگاری و مدارس استثنایی انجام می‌گیرد. 

لطیفی افزود: برای آزمون دبیری ما دیروز جلسه‌ای با وزیر و معاونین ایشان داشتیم و به جمعه بندی خوبی رسیدیم زیرا چون جزئیات نقطه محل‌ها اعم از اینکه چه معلمی در چه مقطعی و با چه جنسیتی و برای کجا می‌خواهیم جذب کنیم باید در دفترچه ها قید شود و وزارت آموزش و پرورش تغییراتی را در این نقطه محل ها داده بود که مقرر شد تا شنبه به ما اعلام کنند تا بتوانیم دفترچه های آزمون را توزیع کنیم.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تاکید کرد: همه کسانی که در نهضت به صورت حق التدریس، خرید خدمت نهضتی و مهر آفرین و سایر مدل‌ها را ما پیشنهاد دادیم در آزمون سنواتشان جزو هم تجربه کاری آنها محسوب شود تا سقف سنی برای آنها در آزمون بالاتر برود  و طبیعتا در مصاحبه هم این افراد چون تجربه بالاتری دارند، امتیاز بیشتری خواهند گرفت.

تاکید دولت بر قانونی بودن دورکاری

لطیفی همچنین با اشاره به رد طرح دورکاری کارمندان در هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس، گفت: پیشنهاد ما پابرجا است، چرا که این از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تصریح کرد: در دستگاه‌هایی که امکان دورکاری وجود دارد، اکیدا توصیه می شود که به مساله انرژی توجه کرده و ادارات را در صورت امکان تعطیل کنند تا دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

لطیفی همچنین درباره تعطیلی روزهای جمعه و شنبه با توجه به تصویب کلیات آن در مجلس، اضافه کرد: مدت ها پیش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده بودیم که اخیرا در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است.

پیشنهاد کاهش ساعت کاری در هفته

وی ادامه داد: طبق این لایحه ساعت کارکنان از ۴۴ ساعت به ۴۲.۵ ساعت کاهش پیدا می‌کند و برای شهرستان هایی غیر از تهران که روزهای پنجشنبه تعطیل نبود، ایام کاری پنج روز هفته باشد و روز آخر هفته در دستگاه‌هایی که امکان دارند، تعطیل باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.