رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست دبیران کل تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده، به زودی به قطب تولید و صادرات رادیودارو تبدیل می‌شویم.

رئیس سازمن انرژی اتمی: ایران قطب تولید رادیودارو می‌شود
محمد اسلامی

رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست دبیران کل تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده، به زودی به قطب تولید و صادرات رادیودارو تبدیل می‌شویم.

نشست دبیران کل تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور با حضور محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی، جمعی از مدیران این سازمان، منصوره کرمی، همسر دانشمند هسته‌ای شهید علی‌محمدی، پاکدل، معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی ایثارگران بنیاد شهید انقلاب اسلامی در این سازمان برگزار شد.

اسلامی در این نشست که با هدف تبیین و معرفی دستاوردهای صنعت هسته‌ای به دبیران کل تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور و انتقال این مفاهیم به اعضای آن‌ها برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و نیز شهدای هسته‌ای اظهار کرد: خداوند را شاکریم که برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای و دیدار دانشمندان و کارکنان صنعت هسته‌ای با رهبر معظم انقلاب اسلامی، موجبات خرسندی و رضایت ایشان را فراهم ساخت.

وی افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به تبیین و معرفی دستاوردهای صنعت هسته‌ای و نقش آن‌ها در زندگی مردم این موضوع می‌تواند از سوی تشکل‌های شاهد و ایثارگر در سراسر کشور دنبال شود.

وی با بیان اینکه فناوری هسته‌ای در ابعاد بین‌المللی به عنوان یک مولفه راهبردی و قدرت‌ساز محسوب می‌شود، گفت: این فناوری موجبات اعتماد به نفس ملی را فراهم می‌کند و به اعتقاد بنده صنعت‌ هسته‌ای یکی از مصادیق میدانی و عملی فرمایشات مقام معظم رهبری در دهه‌های گذشته محسوب می‌شود؛ اگر حمایت‌های همه‌جانبه ایشان نبود به حتم صنعت هسته‌ای در ابعاد فعلی نیز در کشور وجود نداشت.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خطاب به دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: پیشرفت‌ها و دستاوردهای صنعت هسته‌ای در شرایط دشوار کنونی نشان‌دهنده پیروی از فرمان ولی‌امر مسلمین توسط کارکنان این صنعت است و انشاالله و به یاری حق تعالی و توسط سازمان انرژی اتمی، هیاهوی  جهانی علیه صنعت هسته‌ای ایران را از بین خواهیم برد و جلوه‌های آن را در اقتدار ملی منعکس می‌کنیم.

اسلامی با اشاره به لزوم معرفی دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در حوزه تولید رادیوداروهای تشخیصی و درمانی و امکان 5 تا 7 برابری کردن ظرفیت تولید آن‌ها گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده، به زودی به قطب تولید و صادرات رادیودارو تبدیل می‌شویم.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در 16 ماه گذشته توانسته‌ایم گام‌های فراوانی در زمینه توسعه دانش و فناوری پلاسما و نیز توسعه فناوری پرتودهی در حوزه پزشکی و کشاورزی و ... برداریم که باید این دستاوردها به اطلاع عموم مردم کشور برسد.

معاون رییس جمهور بیان کرد: اکنون شاهد تولید آب سنگین باکیفیت در کشور هستیم و به جایگاه خوبی در جهان دست یافته‌ایم‌ و می‌توانیم این محصول با اهمیت را به سایر کشورها صادر  کنیم.

اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دهه‌های گذشته بارها نسبت به تولید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای تاکید کرده‌اند که اکنون گام‌های بزرگی در این زمینه برداشته‌ایم و به حتم منویات ایشان را اجرایی خواهیم کرد.

وی خطاب به دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: در این دوره شاهد حضور گسترده راهیان پیشرفت در سازمان انرژی و معرفی دستاوردهای صنعت هسته‌ای به آن‌ها بودیم و همچنین با توجه به خوشنودی رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای، به دنبال برپایی دائمی این نمایشگاه هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.