سران اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای درباره حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کردند که قدرتمندانه از حق این رژیم برای دفاع از حود حمایت می‌کنند.

اتحادیه اروپا: قدرتمندانه از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کنیم

به گزارش قدس انلاین به نقل از خبرگزاری فارس، سران اتحادیه اروپا روز یکشنبه بیانیه‌ای مشترکی درباره تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی صادر کردند.

سران اتحادیه اروپا در این بیانیه بدون اشاره به جنایت گسترده رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان در غزه، اقدامات جنبش حماس را محکوم کرده و خواستار آزادی اسرا شدند.

در حالی که رژیم صهیونیستی به طور گسترده‌ای نوار غزه را محاصره کرده، سران اتحادیه اروپا تنها اعلام کردند که آماده کمک رسانی به غزه هستند.

سران اتحادیه اروپا در این بیانیه بر حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود حمایت کرده اما به لزوم حمایت از غیرنظامیان طبق قوانین بین‌المللی نیز اشاره کردند.

این بیانیه در حالی صادر می‌شود که «مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه هشدار داد که شبح مرگ بر غزه سایه افکنده است و هزاران نفر در نوار غزه بدون برق، غذا و دارو به کام مرگ کشانده خواهند شد.

«می الکیله» وزیر بهداشت فلسطین امروز، یک‌شنبه ۱۵ اکتبر اعلام کرد در جریان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای هشتمین روز متوالی، ۲۸ نفر از کارکنان بخش بهداشت شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند.

وزیر بهداشت فلسطین مجدداً از جامعه بین‌المللی، سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری و بشردوستانه درخواست کرد تا از بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، آمبولانس‌ها، پرسنل بهداشتی و بیماران و مجروحانی که هر روز در معرض بمباران‌های رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند، فوراً حمایت فوری کنند.

حملات هوایی ارتش رژیم اشغالگر به غزه همچنان ادامه دارد و غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند. وزارت بهداشت نوار غزه، صبح امروز، از افزایش شمار شهدای فلسطینی در پی حملات رژیم صهیونیستی خبر داده و اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی به ۲۳۲۹ و تعداد مجروحان آن هم به ۹۰۲۴ نفرا افزایش یافته است که اکثر آن‌ها زن و کودک هستند.

پایان پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.