در حالی وارد پانزدهمین روز نبرد طوفان الاقصی می‌شویم که حملات هوایی و بمباران مناطق مسکونی غزه بی وقفه از سوی صهیونیست ها ادامه دارد که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۵۰ فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیدند.

حمله صهیونیست ها به جنوب لبنان با بمب‌های فسفری/ رژیم صهیونیستی: حملات هوایی به غزه را افزایش می‌دهیم

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، رژیم صهیونیستی در پانزدهمین روز عملیات طوفان الاقصی مناطق مختلف نوار غزه را آماج حملات هوایی خود قرار داد که براساس گزارش‌ رسانه‌های محلی فلسطین بیش از ۵۰ نفر در این حملات شهید شدند.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز هشدار داد: اگر سوخت و تجهیزات پزشکی وارد غزه نشود، بیمارستان‌ها به گورستان تبدیل می‌شود.

در پانزدهمین روز جنگ غزه، مسئولان مصری، گذرگاه رفح را برای چندین ساعت پس از ورود تنها ۲۰ کامیون حامل کمکهای انسانی برای مردم نوار غزه بار دیگر بستند.

حمله رژیم صهیونیستی به بازاری در غزه ، ۸ شهید برجای گذاشت

منابع خبری شنبه شب از شهید شدن هشت فلسطینی در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی به بازاری در غزه خبر دادند.

رژیم صهیونیستی به اسارت ۲۱۰ نظامی خود در غزه اعتراف کرد

ارتش رژیم صهیونیستی در آخرین آمار خود اعتراف کرد به ۲۱۰ خانواده از پرسنل خود خبر داده که یکی از اعضای آنها هم‌اکنون در غزه اسیر است.

اعتراف وزیر جنگ اسبق اسرائیل به ضعف ارتش در مقابله با حملات حزب الله

وب‌گاه شبکه تلویزیونی کان به نقل از اویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی نوشت: تعامل ارتش با تهدیدها و حملات حزب الله در جبهه شمالی بیانگر ضعفی است که رهبری سیاسی ما از آن رنج می‌برد.

 رژیم صهیونیستی: حملات هوایی به غزه را افزایش می‌دهیم

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از امروز شنبه اسرائیل قصد دارد حملات هوایی به غزه را افزایش دهد.

وی مدعی شد: در بهترین و مناسب‌ترین شرایط برای ما، وارد غزه خواهیم شد.

این مقام صهیونیستی در بخش دیگری از صحبت‌های خود شمار اسرایی که در دست حماس هستند را 210 نفر اعلام کرد.

 جنایت جدید رژیم صهیونیستی 

 حمله هوایی رژیم صهیونیستی به بازار النصیرات غزه ده‌ها شهید و زخمی به جای گذاشته بر اثر این حمله آتش سوزی مهیبی به وجود آمده است.

گفتگوی تلفنی بلینکن با میقاتی

 وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور در یک تماس تلفنی به نجیب میقاتی نخست وزیر موقت لبنان گفت که احترام به منافع مردم لبنان اهمیت دارد چرا که در صورت کشیده شدن کشور به جنگ حماس- اسرائیل آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

حملات وحشیانه اسرائیل امروز ۱۹۵ شهید برجای گذاشت

 یک منبع پزشکی فلسطینی به شبکه الجزیره گفت: از صبح امروز بر اثر وحشیانه رژیم صهیونیستی ۱۹۵ فلسطینی شهید و ۴۳۹ نفر دیگر زخمی شدند.

 دفتر اطلاع رسانی دولت غزه نیز اعلام کرد: ۱۷۶ مدرسه مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت که ۳۰ مدرسه به طور کامل غیر قابل استفاده شده است.

 بایدن: موفقیت‌های اوکراین و اسرائیل برای امنیت ملی ما مهم است

 جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: می‌دانم این جنگ‌ها به نظر دور می‌آیند. طبیعی است پرسیده شود: چرا این مساله برای آمریکا اهمیت دارد؟

 وی با توجیه دخالت‌ها و جنایت‌هایی که آمریکا در مناطق مختلف جهان مرتکب می‌شود، افزود: موفقیت‌های اوکراین و اسرائیل برای امنیت ملی ما مهم است. تاریخ به ما یاد داده زمانیکه تروریست‌ها و دیکتاتورها تاوان نمی‌دهند، آنها مرگ و ویرانی بیشتری به بار می‌آورند.

 تظاهرات خانواده اسرای صهیونیست در غزه علیه سیاست‌های نتانیاهو

 شبکه تلویزیونی کان گزارش داد خانواده اسرای صهیونیست در خیابان کاپالان تل آویو خواستار آزادی اسرای خود شدند.

 نشست صلح قاهره بدون صدور بیانیه پایانی به کار خود پایان داد  
 
 اختلاف بر سر متن بیانیه پایانی نشست سران صلح که در قاهره برگزار شد، باعث شد، تا پیش نویس این قطعنامه به طور کامل لغو شود. 

 به نوشته روزنامه اردنی الغد، کشورهای غربی اجازه هیچ نوع توافقی را بر سر پیش نویس قطعنامه پایانی نشست قاهره ندادند. 

 اختلافات بین شرکت کنندگان باعث شد تا این نشست بدون بیانیه پایانی به کار خود پایان دهد. 

 شبکه المیادن هم خبر داد، اختلاف اصلی بین هیئت‌های عربی و غربی بر سر آن بود که هیئت‌های غربی با درج درخواست برای آتش بس و مسئول دانستن اسرائیل در کشتار غیر نظامیان به شدت مخالفت کردند.

۲۰:۵۰- فرمانده ارتش اسرائیل: دشمن خود را برای ورود ما به غزه آماده کرده است

 هالیوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی: غزه شرایط پیچیده‌ای دارد، بسیار پرجمعیت است و دشمن خود را برای ورود ما آماده کرده است، با این حال ما وارد نوار غزه می‌شویم و عملیات خود را برای از بین بردن حماس انجام می‌دهیم.

۲۰:۴۷- درگیری لفظی نظامی صهیونیست با نتانیاهو: تو اسرائیل را از بین بردی!

 یک نظامی صهیونیست در خلال بازدید نتانیاهو از یک پایگاه ارتش خطاب به او فریاد کشید: همه دوستانم کشته شدند، تو اسرائیل را از بین بردی!

کشته و زخمی شدن نظامیان اسرائیلی در حمله موشکی حزب الله

جنبش حزب الله لبنان امروز شنبه خبر داد که یک خودروی صهیونیستها را در اطراف مقر «دوفیف» هدف قرار داده و چند نفر کشته و زخمی شدند.

در درگیری‌های مرز لبنان و اراضی اشغالی رخ داد؛ شهادت ۴ تن از مبارزان حزب‌الله لبنان/ زخمی‌شدن ۳ نظامی صهیونیست

۴ تن از مبارزان مقاومت در درگیری‌های مرزی میان رزمندگان حزب‌الله و نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و در عین حال ۳ نظامی صهیونیست نیز رخمی شدند.

حملات موشکی حزب الله به مواضع نظامیان صهیونیست در مزارع شبعا

جنبش حزب الله لبنان مواضع صهیونیستها را در «رویسات العلم» واقع در مزارع اشغالی شبعا و ارتفاعات «کفرشوبا» هدف قرار داد.

حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان با بمب‌های فسفری

رژیم صهیونیستی عصر شنبه شهرک‌ها و روستاهای جنوب لبنان را با بمب‌های فسفوری مورد حمله قرار داده است.

پایگاه عین الاسد بار دیگر هدف حمله قرار گرفت

گروه‌های مقاومت اسلامی عراق بار دیگر پایگاه آمریکایی عین الاسد واقع در غرب عراق را با تسلیحات مختلف هدف حمله قرار دادند، این حمله در پاسخ به جنایات مستمر اشغالگران قدس و حمایت آمریکا از آنها صورت گرفته است.

 رسانه صهیونیست از زیان‌های شدید بخش «های‌تِک» اسرائیل پرده برداشت

 یک رسانه صهیونیست نسبت به تداوم جنگ و عواقب وخیم آن  برای اسرائیل به ویژه صنایع‌ فناوری پیشرفته «های‌تِک» و دانش بنیان هشدار داد.

 آنروا: برای جلوگیری از فاجعه انسانی نیازمند ورود دستکم ۱۰۰ کامیون هستیم

سخنگوی آونروا در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرد: تقریبا ذخایرغذایی ما رو به اتمام است.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی نیازمند ورود حداقل ۱۰۰ کامیون هستیم.

 تاکید قطر بر ادامه هماهنگی برای کاهش تنش‌ها

طبق بیانیه وزارت خارجه قطر، وزیر خارجه این کشور بر ادامه هماهنگی با آمریکا و شرکای بین‌المللی برای آزادی اسرا و کاهش تنش تاکید کرد.

 نخست وزیر ایتالیا به سرزمین‌های اشغالی می‌رود

جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا که برای رایزنی با مقام‌های ارشد مصر به این کشور سفر کرده بود، برای «همبستگی» با رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی می‌رود.

ملونی امروز شنبه گفت که جامعه جهانی باید از تنش در جنگ بین حماس و اسرائیل جلوگیری کرده و یک نقشه راه برای راح حل دو دولتی تعیین کند.

 حزب الله: یک پایگاه ارتش اسرائیل را با موشک هدف قرار دادیم

جنبش حزب الله اعلام کرد که رزمندگانش، با موشک و سلاح‌های مناسب، پایگاه رویسات العلم ارتش رژیم صهیونیستی را در تپه‌های کفرشوبای اشغالی در جنوب لبنان هدف قرار داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که یک موشک ضد زره از سمت لبنان به برعام در مناطق همجوار (با فلسطین اشغالی) شلیک شده است.

تعیین فرمانده جدید لشکر غزه در ارتش رژیم صهیونیستی

ارتش رژیم صهیونیستی از تعیین سرتیپ ناحال به عنوان فرمانده جدید لشگر غزه ارتش این رژیم در پی به هلاکت رسیدن یوناتان  اشتاینبرگ در عملیات طوفان الاقصی رزمندگان مقاومت فلسطین خبر  داد.

 شهادت ۱۲ عضو یک خانواده در غزه

در تازه‌ترین جنایت رژیم صهیونیستی در نوار غزه منزل یک خانواده در نزدیکی بیمارستان الاقصی در غزه بمباران شد که در نتیجه آن ۱۲ عضو این خانواده به شهادت رسیدند.

 تشویق به تحریم کالاهای ساخت رژیم صهیونیستی در ترکیه

طی دو هفته گذشته راهپیمایی و اعتراضات زیادی از سوی شهروندان ترکیه علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه انجام گرفته است.

در شهرهای مختلف ترکیه، تشویق به تحریم کالاهای ساخته شده از سوی صهیونیست‌ها در جریان است که منجر به وارد آمدن خساراتی به شرکت‌های صهیونیستی شده است.

برگزاری تظاهرات در پایتخت ایتالیا در حمایت از مردم غزه

رسانه‌ها از برگزاری تظاهرات در رم پایتخت ایتالیا در حمایت از مردم غزه خبر دادند که همچنان در معرض تجاوزات هولناک ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارند.

 دفاع تمام قد وزیر خارجه انگلیس از جنایات رژیم صهیونیستی

جیمز کلورلی وزیر خارجه انگلیس با ادعای اینکه از وضعیت فاجعه بار در نوارغزه متاثر شده است، بر حمایت قاطع از جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با عنوان ادعایی حق دفاع از خود دارد.

وی ادعا کرد ما باید تضمین کنیم که حماس پیروز نشود و همزیستی مسالمت آمیز در منطقه پیروز شود.

 حمله به مناطق مسکونی غزه مقابل دوربین پخش زنده

رژیم اشغالگر قدس هنگام پخش زنده تصاویر غزه در شبکه الجزیره به یک خانه در نزدیکی محل تصویربرداری این شبکه حملهٔ هوایی کرد.

شهرک نشینان صهیونیست فردا به مسجدالاقصی یورش می‌برند تا برای کشتار بیشتر مردم غزه دعا کنند!

گروه‌های موسوم به هیکل تهدید کرده اند که فردا دست به یورش گسترده به مسجدالاقصی خواهند زد تا برای موفقیت نظامیان صهیونیست در ارتکاب جنایات بیشتر علیه مردم غزه دعا کنند.

خشم مقامات ارشد نظامی اسرائیل از مداخلات همسر نتانیاهو در سیاست های جنگی

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع ارشد در حزب لیکود مدعی شد سارا نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تصمیمات و سیاستگذاری‌های جنگ کابینه این رژیم مداخله می‌کند و این امر خشم مقامات نظامی و امنیتی اسرائیل را برانگیخته است.

گروههای فلسطینی: هرگونه تلاش بدون توقف نسل کشی علیه ملت فلسطین ارزشی ندارد

گروههای فلسطینی در بیانیه مشترک: هر گونه تلاشی که دربرگیرنده توقف نسل کشی علیه ملت ما نباشد، تاثیر و نتیجه ای نخواهد داشت.

از تلاشهای مصر برای بازگشایی گذرگاه رفح تقدیر می کنیم و بر ضرورت تسریع در انتقال مجروحان برای درمان تاکید می‌کنیم.

یک گروه صهیونیستی: نتانیاهو اسنادی را در پی حمله ۷ اکتبر از بین برد

یک گروه صهیونیستی با عنوان ادعایی جنبش دموکراتیک فاش کرد که دفتر بنیامین نتانیاهو، اسنادی را در پی حمله اکتبر(عملیات طوفان الاقصی گروههای مقاومت) به آتش کشید و از بین برد تا از بار مسئولیت شکست خود بکاهد.

 ارتش رژیم اسرائیل: با طرحهای گسترش جنگ موافقت شد!

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای موافقت این رژیم با طرحهای گسترش جنگ گفت به آمادگی برای مرحله بعدی جنگ ادامه می دهیم.

مواضع نظامیان رژیم صهیونیستی در مزارع اشغالی شبعا هدف قرار گرفت

المنار از هدف قرار گرفتن مواضع نظامی رژیم صهیونیستی در مزارع اشغالی شبعا و تپه های اشغالی کفرشوبا خبر داد و افزود دشمن هم در حال گلوله باران مناطق جنوبی است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که چندین راکت از سمت لبنان به مواضع ارتش اسرائیل در هاردوف(نامی که صهیونیستها برای مزارع اشغالی شبعای لبنان قرار داده اند) شلیک شده است.

همچنین شبکه المنار لبنان از هدف قرار گرفته شدن پایگاه ارتش اسرائیل در منطقه البیاض مشرف به شهرک بلیدا در خاک لبنان خبر داد.

بازدید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از نیروهای ارتش اسرائیل در مرز لبنان

یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جریان بازدید از نظامیان اسرائیلی در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی ضمن تکرار تهدیدات توخالی خود علیه حزب الله افزود باید هوشیاری خود را حفظ کنیم چرا که چالش های بزرگ تری در آینده در انتظار ماست.

افزایش شمار شهدای فلسطینی به ۴۳۸۵ نفر

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه ۴۳۸۵ شهید برجای گذاشته که در بین آن‌ها ۱۷۵۶ کودک و ۹۷۶ زن وجود دارد. همچنین تعداد مجروحان ۱۳۵۶۱  نفر است

حمله موشکی قسام به تل آویو/ اصابت راکت نزدیک فرودگاه بن‌گورین

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس از حملات موشکی به تل آویو در پاسخ به جنایات صهیونیستها علیه مردم غزه خبر  داد. رسانه های عبری از به صدا در آمدن آژیر خطر در تل آویو خبر داده بودند.

منابع صهیونیستی از سقوط راکت‌های مقاومت در منطقه اور یهودا در شرق تل‌آویو و نزدیک به فرودگاه بن گوریون این شهر خبر می‌دهند. شهرک صهیونیست‌نشین سدیروت هم بار دیگر هدف حملات راکتی مقاومت فلسطین قرار گرفت.

ورود نخستین محموله کمک بشردوستانه از گذرگاه رفح به نوار غزه

با بازگشایی گذرگاه رفح نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه در قالب تعدادی کامیون وارد غزه شد.

نخستین محموله کمک‌های ارسالی به غزه از گذرگاه رفح در قالب بیست کامیون شامل تجهیزات پزشکی و درمانی و مقدار اندکی کنسرو غذایی می‌باشد.

چند کامیون مصری حامل کمک‌های انسان دوستانه وارد بخش فلسطینی گذرگاه رفح شده و کامیون‌های غزه در انتظار جابجایی کمک‌ها و انتقال آن‌ها به نوار غزه هستند.

درخواست رژیم اسرائیل از صهیونیست‌ها برای ترک فوری اردن و مصر

شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از صهیونیست‌ها خواست هر چه سریعتر خاک اردن و مصر را ترک کنند و از سفر به  کشور مغرب هم خودداری کنند.

القسام: اشدود را دوباره هدف قرار دادیم

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که در پاسخ به تجاوزات صهیونیست‌ها در هدف قرار دادن غیرنظامیان، با شلیک چندین راکت شهرک اشدود در فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

درخواست‌ ۱۸۱ سازمان بین‌المللی برای توقف تجاوزات وحشیانه به غزه

 ۱۸۱ سازمان بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای مشترک درخواست‌های ۶ گانه‌ای درباره مقابله با جنایات رژیم اشغالگر در نوار غزه مطرح و تاکید کردند همه کشورها و طرف‌های حامی این رژیم در تجاوزات وحشیانه آن علیه مردم فلسطین شریکند و باید محکوم شوند.

در این بیانیه آمده است، رژیم اشغالگر و آپارتاید اسرائیل بدون توجه به هیچ یک از قوانین بین‌المللی، جنگی دیوانه‌وار علیه غزه به راه انداخته که در آن مرتکب انواع جنایات جنگی می‌شود و هیچ ابایی از استفاده از سلاح‌های ممنوعه ندارد. این رژیم همچنین به هیچ یک از اصول حقوق بین‌الملل و قوانین بین‌المللی و حقوق بشری اهمیت نمی‌دهد و هر روز شاهد نقض همه این قوانین توسط صهیونیست‌ها هستیم.

گذرگاه رفح  امروز بازگشایی می‌شود

سفارت آمریکا در  سرزمین اشغالی  اعلام کرد که گذرگاه رفح در مرز  غزه با مصر ساعت  ۱۰ صبح به وقت محلی بازگشایی می‌شود.

 ۳۵۲ شهید فلسطینی طی ۲۴ ساعت گذشته
دفتر رسانه ای دولت فلسطین مستقر در غزه اعلام کرد که در پی تداوم تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه ، ۳۵۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به شهادت رسیدند.

بازداشت ۷۸  جوان فلسطینی در کرانه باختری

باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کردند که بامداد و صبح امروز شنبه نظامیان رژیم صهیونیستی دست به یورش گسترده به مناطق مختلف کرانه باختری زدند و طی این یورش ۷۸ جوان فلسطینی را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

عفو بین‌الملل:ارسال سلاح برای اسرائیل فورا متوقف شود

عفو بین‌الملل از رژیم اشغالگر صهیونیستی خواست تا حملات غیرقانونی علیه نوار غزه را فورا متوقف کرده و به قوانین بین‌المللی پایبند باشد و اجازه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه را بدهد.

این سازمان همچنین از جامعه جهانی و متحدان رژیم صهیونیستی از جمله آمریکا و انگلیس خواست تدابیر ضروری برای حمایت از غیرنظامیان در نوار غزه اتخاذ و از ارسال سلاح‌ها و تجهیزات نظامی برای اسرائیل و بیان اظهاراتی که به تجاوزات این رژیم علیه غزه مشروعیت می‌بخشد، خودداری کنند.

سازمان عفو بین‌الملل همچنین، مستنداتی از حملات غیرقانونی رژیم اشغالگر ارائه و تاکید کرد، شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد اسرائیل مرتکب جنایات جنگی و نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه در حملات خود به نوار غزه می‌شود.

۹:۱۲- هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تعطیلی بیمارستان‌های غزه

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اوضاع فاجعه‌بار بهداشتی در نوار غزه اعلام کرد که بیمارستان‌ها فاقد برق و سوخت و تجهیزات هستند.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت باید اطمینان حاصل شود که تاسیسات درمانی و بیمارستان‌ها و کادر پزشکی در نوار غزه هدف حملات قرار نگیرند و یک مشکل بزرگ درباره ظرفیت بیمارستان‌ها وجود دارد. در صورت نرسیدن کمک‌های پزشکی، بیمارستان‌ها به کلی از کار می‌افتند و بیماران در خطر هستند.

شهادت ۱۶ روزنامه‌نگار در نوار غزه

از طرف دیگر اتحادیه بین‌المللی روزنامه‌نگاران شب گذشته در گزارشی اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوزات اسرائیل به نوار غزه ۱۶ روزنامه‌نگار به شهادت رسیده‌اند.

این اتحادیه در وبسایت رسمی خود اعلام کرد که در جریان حملات اسرائیل به غزه تاکنون ۱۶ روزنامه‌نگار شهید و تعداد زیادی از روزنامه‌نگاران زخمی و شماری نیز مفقود شده‌اند.

  ۵۵۰۰ ساختمان مسکونی در غزه کاملا ویران شده است

«سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که بر اثر تجاوزات وحشیانه اشغالگران به نوار غزه تاکنون بیش از ۵۵۰۰ ساختمان مسکونی که شامل ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد بود به طور کامل ویران شده است. همچنین حدود ۱۳۳ هزار و ۳۷۰ واحد مسکونی نیز دچار خسارت شده‌اند که از میان آنها ۱۰ هزار و ۱۲۷ واحد غیرقابل سکونت هستند. ۶۲ موسسه دولتی و ده‌ها نهاد خدمات و امکانات عمومی نیز تخریب شده‌اند.

 هدف قرار گرفتن دکلها و برجهای نظامی اسرائیل به دست مقاومت لبنان 

 المنار لبنان ویدیویی از هدف قرار دادن محل استقرار نظامیان صهیونیست در تعدادی از سایت‌ها و دکلهای رژیم صهیونیستی را در مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی منتشر کرد.

در این ویدیو نیروهای حزب الله دکلها و برجهای مراقبت «زرعیت» ،«رامیا» و «حانیتا» را با شلیک موشک و راکت هدف قرار می‌دهند.

جان کربی: در کنار اسرائیل هستیم 

 جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد یافتن و آزاد شدن دو گروگان آمریکایی، نتیجه تلاش سخت شرکای ما در منطقه بود و ما از نقشی که قطر در این زمینه ایفا کرد؛ تشکر می‌کنیم . 

جان کربی افزود: ما همچنان در کنار اسرائیل ایستاده‌ایم  تا اطمینان حاصل کنیم که  ادوات و سلاح های مورد نیاز را برای مقابله با حماس  در اختیار دارد.

بن سلمان: با کوچ اجباری فلسطینیان در غزه مخالفیم 

 محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به نخست وزیر کانادا  تاکید کرده است کشورش به هیچ وجه سیاست کوچ اجباری فلسطینیان در غزه را نخواهد پذیرفت.

هشدار وزارت بهداشت فلسطین درباره کمبود تجهیزات پزشکی و سوخت  

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت: ما نمی توانیم به تهدیدات دشمن مبنی بر تخلیه بیمارستان ها پاسخ دهیم و در کنار بیماران به وظیفه انسانی  خود عمل خواهیم کرد و  به این وظیفه پایبند هستیم.

وی ادامه داد: ما از جامعه جهانی می خواهیم، این رژیم  اشغالگر را مهار  و تهدیدهای او را متوقف کند و از مراکز درمانی و شهروندانی که به این مراکز مراجعه می کنند؛ محافظت کند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه بیان کرد: ۴۶ نفر از  اعضای کادر پزشکی شهید شده اند و دشمن صهیونیست ده ها  دستگاه آمبولانس و  بسیاری از مراکز بهداشت را هدف قرار داده است.
 تیم های پزشکی به صورت میدانی و در روی زمین و کف راهروهای بیمارستانها به مجروحان خدمات رسانی می کنند و امکان مراقبتهای لازم پزشکی در بسیاری از موارد وجود ندارد و  این خطر بزرگی است.

وی افزود: تا چند ساعت دیگر  با کمبود دارو و سوخت فاصله داریم و این امر باعث توقف خدمات رسانی خواهد شد و اگر  تجهیزات پزشکی و سوخت وارد غزه نشود، بیمارستان ها به گورستان تبدیل خواهند شد.

درخواست حماس از آنروا: تسلیم اسرائیل نشوید

جنبش حماس از مسئولان آنروا خواست در برابر تهدیدهای رژیم صهیونیستی برای تخلیه پنج مدرسه که آوارگان در آن پناه گرفته‌اند، تسلیم نشود.

پیام ماکرون برای حزب الله لبنان 

 امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد کشورش  برای جلوگیری از تشدید تنش  پیام هایی «کاملا مستقیم» برای  حزب الله لبنان  ارسال کرده است.

 ماکرون افزود: در نشست صلح مصر شرکت نخواهم کرد، اما  بعید نیست طی روزها یا هفته های آینده به خاورمیانه (غرب آسیا) سفر کنم.

وی تصریح کرد قطر نقش بسیار مهمی در آزادی دو گروگان آمریکایی در دست حماس ایفا کرد. 

نماینده فرانسه در سازمان ملل در  گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کرد: ما در تلاش هستیم تا از گسترش دامنه درگیری ها  به کرانه باختری و جنوب لبنان جلوگیری کنیم.

حملات موشکی سنگین مقاومت به شهرک اشغالی سدیروت

مقاومت اسلامی فلسطین در پاسخ به جنایات مستمر اشغالگران علیه مردم غزه شهرک صهیونیست نشین سدیروت را آماج حملات راکتی خود قرار داد. 

تماس تلفنی بایدن با نتانیاهو/ گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه فرانسه و قطر

کاخ سفید اعلام کرد که بایدن در تماس با نتانیاهو طرحها برای وارد کردن کمکهای بشردوستانه به نوار غزه از طریق مصر را بررسی کرده است.

وزیران خارجه قطر و فرانسه هم درباره اوضاع فلسطین گفتگوی تلفنی انجام دادند.

از سوی  دیگر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا بدون تشکر از اقدام بشردوستانه جنبش حماس در آزادی دو اسیر زن آمریکایی در اظهاراتی طلبکارانه مدعی شد بیش از دویست گروگان در نوار غزه هستند که همه باید آزاد شوند. وی هیچ اشاره ای به اسارت هزاران اسیر فلسطینی دربند اشغالگران و ضرورت آزادی آنها نکرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.