«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق و «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه درباره ضرورت آتش بس در غزه و باز کردن گذرگاه ها برای ورود کمک های بشر دوستانه به این منطقه از فلسطین تاکید کردند.

رایزنی عراق و فرانسه در مورد غزه/ تاکید بغداد بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به فلسطینی ها

به گزارش قدس انلاین به نقل از ایرنا دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر این کشور امروز در تماس تلفنی که از سوی «امانوئل مکرون» انجام شد، در مورد تحولات سریع در منطقه و حوادث خطرناکی که به دلیل ادامه حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به غیرنظامیان در نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین اتفاق می افتد و همچنین اهمیت تداوم تلاش‌ها برای یافتن راه‌حلی سریع برای اتفاقات جاری با رئیس جمهور فرانسه گفت و گو کرد.

بر اساس این بیانیه در این تماس تلفنی تاکید شد که تداوم این اتفاقات پیامدهای خطرناکی بر صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی دارد.

در این گفت و گو، طرفین برای ادامه تماس ها و تلاش مشترک برای برقراری آتش بس و خاموش کردن درگیری به منظور رسیدن به راه حل های جامع و عادلانه توافق کردند.

دو طرف بر لزوم تلاش برای برقراری آتش‌بس فوری و باز کردن گذرگاه‌ها برای ورود کمک‌ها به مردم محاصره شده غزه و همچنین تلاش برای جلوگیری از افزایش تنش و توقف درد و رنج ساکنان غزه توافق کردند.

بیانیه دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق اضافه کرد: السودانی در جریان این تماس تاکید کرد که بحران از هفتم اکتبر سال جاری میلادی آغاز نشد، بلکه از چندین دهه قبل به دلیل عدم رعایت قوانین و مصوبات بین‌المللی توسط مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی آغاز شد که یک ملت بی گناه را به زندان انداختند که باعث ایجاد احساس ظلم و ستم در داخل و خارج فلسطین شد.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز بر ضرورت اقدام جدی برای جلوگیری از گسترش درگیری‌ها و مصون ماندن غیرنظامیان از عواقب آن‌چه اتفاق خواهد افتاد، اشاره کرد.

 نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی نظیری را با نام «طوفان الاقصی» از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

در پی این عملیات تاریخی توسط مقاومت فلسطین، گزارش‌های رسانه‌های مختلف از افزایش محبوبیت نیروهای مقاومت فلسطین و دیگر گروه های مقاومت از جمله حزب الله لبنان و حتی ایران در جهان عرب و جهان اسلام حکایت دارد. خیابان های تمام کشورهای اسلامی و عربی در هفته گذشته تظاهرات خودجوش مردم علیه رژیم اشغالگر قدس را شاهد بود.

تاکنون بیش از چهار هزار فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، مراکز بهداشت و درمانی و مراکز دینی و مذهبی به شهادت رسیده‌اند؛ جنایتی که غرب نیز شریک آن است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.