معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه امسال ۴۸۰ حلقه چاه غیرمجاز را پر و مسلوب‌المنفعه کردیم گفت: مجموع چاه‌های پر شده از ابتدای طرح احیا و تعادل‌بخشی به ۶ هزار و ۵۳۰ حلقه رسیده است.

 انسداد ۴۸۰حلقه چاه غیرمجاز در همدان

به گزارش قدس آنلاین، مرتضی احمدی‌برکت  اظهار کرد: بهره‌برداری از چاه‌ها بدون داشتن پروانه بهره‌برداری معتبر اعم از اینکه چاه پلمب شده یا نشده باشد، ممنوع است.

وی ادامه داد: قرار داشتن پرونده در مراحل رسیدگی مراجع قضایی و یا کمیسیون‌ها و مراجع شبه قضایی دلیلی برای تداوم بهره‌برداری از چاه‌ فاقد پروانه نیست بنابراین با کسانی که اقدام به برداشت غیرمجاز از این چاه‌ها کنند، برابر مقررات برخورد خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه امسال ۴۸۰ حلقه چاه غیرمجاز را پر و مسلوب‌المنفعه کردیم گفت: مجموع چاه‌های پر شده در استان از ابتدای شروع طرح احیا و تعادل‌بخشی به بیش از ۶ هزار و ۵۳۰ حلقه رسیده که‌ این کار متناسب با تامین اعتبارات و سایر ملزومات مربوطه ادامه دارد.

وی در خصوص نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌ها نیز بیان کرد: به منظور تسهیل نصب کنتور هوشمند آب بر سر چاه‌های کشاورزی با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه با بانک مهر ایران مالکان چاه‌ها می‌توانند از تسهیلات بدون بهره برای خرید و نصب کنتور اقدام کنند.

احمدی‌برکت خاطرنشان کرد: مطابق قانون مالک یا بهره‌بردار ملزم به نصب کنتور است و با ایجاد ارائه تسهیلات، عدم نصب کنتور چاه‌ها پذیرفته نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.