سند مالکیت موقوفه بدیعی به وسعت ۷۵۰ هکتار توسط اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۲ شیراز اخذ شد.

اخذ سند مالکیت موقوفه ۷۵۰ هکتاری در شیراز

به گزارش قدس آنلاین، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه۲ شیراز امروز، ۲۹ آبان در این رابطه گفت: موقوفه آقا میرزا علی مشهور به موقوفه بدیعی شامل اراضی زراعی روستای خرم آباد منطقه کربال می‌شود که سند مالکیت این موقوفه تحت پلاک ثبتی ۱۱۵ در بخش ۵ فارس اخذ و بدین ترتیت مالکیت این موقوفه تثبیت شده است.

سعید مرادپور افزود: این کار که با هدف حفاظت و صیانت از موقوفه صورت پذیرفت شامل شش دانگ اراضی با کاربری زراعی و باغی است که مساحت آن بالغ بر ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع  با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره پیشینه این موقوفه گفت: آقا میرزا علی که فرزند میرزا سید علی و از سادات دشتکی فارس بوده است در سال ۱۲۷۹ قریه خرم آباد کربال را با نیت برپایی سفره عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) در ایام محرم و صفر به مدت ۱۰ شب در مسجد مشهور به حاجی قاسم واقع در محله سردزک شیراز وقف کرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه۲ شیراز ضمن قدردانی از همکاری و همراهی کارشناسان ثبت اسناد و املاک استان تاکید کرد: سند مالکیت موقوفه حاصل تلاش همکاران ادارات اوقاف و ثبت بوده است که پس  از سال‌های متمادی با بررسی‌های مجددانه گردش‌های ثبتی و نقشه‌های موجود اخذ می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.