استاندار خراسان رضوی گفت: همه امکانات لازم برای ایجاد دو منطقه آزاد فعال در خراسان رضوی را فراهم کرده‌ایم.

استاندار خراسان رضوی: برای ایجاد ۲ منطقه آزاد در خراسان رضوی آمادگی داریم

به گزارش قدس خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری شامگاه پنجشنبه در دیدار با حجت الله عبدالملکی که در دفتر استاندار انجام شد، اظهار کرد: آمادگی داریم تا با هم افزایی و انجام هر تعاملی با دستگاه‌های استانی و ملی، برای تسریع در این امر پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی نیز که به منظور معرفی مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس به مشهد سفر کرده است، گفت: یکی از مدیران زبده حقوقی دبیرخانه شورای عالی را برای راه‌اندازی منطقه آزاد سرخس مامور کرده‌ایم.

وی در این جلسه، محسن پوراحمدی را به عنوان مدیر اجرایی منطقه آزاد سرخس معرفی کرد و ادامه داد: وی تا تایید نهایی کل طرح توسط شورای محترم نگهبان برای راه‌اندازی منطقه آزاد، به عنوان مدیر اجرایی فعالیت خواهد کرد.

عبدالملکی اضافه کرد: برنامه‌ریزی و انجام امور حقوقی، تحویل املاک و اراضی و برنامه‌های اجرایی و ساختار تشکیلات منطقه آزاد از جمله کارهایی است که آقای پوراحمدی در چند ماه آینده پیگیری خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که کلیه امور تبدیل منطقه ویژه سرخس به منطقه آزاد تا پایان دی ماه سال جاری به وقوع بپیوندد.

عبدالملکی همچنین در مورد منطقه آزاد تجاری دوغارون نیز گفت: در صورت تبدیل این منطقه به منطقه آزاد نیز کشورهای همسایه استقبال خوبی از آن خواهند کرد.

 وی به اشتیاق فراوان سرمایه‌گذاران افغانی برای حضور در منطقه آزاد تجاری دوغارون اشاره کرد و گفت: این اشتیاق بیش از انتظار ما بوده است.

 ابوالفضل چمندی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی نیز با ابراز خرسندی از انتصاب پوراحمدی به عنوان مدیر اجرایی مناطق آزاد سرخس گفت: از آنجایی که تمام فرایندهای مناطق آزاد با سایر نقاط کشور متفاوت است انتخاب ایشان که پیش از این مدیر کل حقوقی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد بوده بسیار انتخاب قابل تقدیری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.