کارشناس هواشناسی از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت مثل تهران، اراک، کرج و اصفهان تا روز دوشنبه خبر داد.

از امروز تا ۳ روز آینده هوای شهرهای پرجمعیت آلوده می شود

طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی به بیان وضعیت جوی و آب و هوای امروز جمعه سوم آذر و روزهای آتی پرداخت و گفت: امروز با عبور موجی از روی نیمه جنوبی کشور، در این مناطق شاهد بارندگی هستیم و استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال وبختیاری، غرب فارس، غرب اصفهان، کرمان، یزد، هرمزگان و سیستان وبلوچستان رگبار و رعدوبرق و وزش بادهای شدید را دارند.

وی افزود: انتظار می‌رود سواحل دریای خزر هم امروز بارش‌های پراکنده داشته باشند.

کارشناس سازمان هواشناسی برای فردا شنبه نیز در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و نیمه جنوبی کرمان رگبار و رعدوبرق و وزش بادهای شدید پیش‌بینی کرد.

به گفته گودرزی روز یکشنبه بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند و دوباره از روز دوشنبه هفته آتی سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب به کشور وارد شده و در این مناطق بارش‌ها آغاز می‌شوند که تا روزهای پایانی هفته آتی در کشور شاهد بارندگی هستیم.

کارشناس هواشناسی گفت: از امروز تا روز دوشنبه در شهرهای پرجمعیت مثل تهران، کرج، اصفهان و اراک افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: تهران هم امروز و فردا غبار محلی دارد و شرایط برای گروه‌های حساس ناسالم است، اما از روز یکشنبه با وزش باد هوای پایتخت مطلوب خواهد شد.

منبع: خبرگزاری میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.