بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت هم‌اکنون روی عدد ۱۰۲ و در وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

هوای ۸ شهر استان تهران آلوده شد

به گزارش قدس آنلاین، بنابراعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت هم‌اکنون روی عدد ۱۰۲ و وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

طبق توصیه شرکت کنترل کیفیت هوا در این وضعیت افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
 

هوای ۸ شهر استان تهران آلوده شد

بر اساس این گزارش رباط کریم با شاخص ۱۵۳، ملارد با شاخص ۱۵۳، باقرشهر با شاخص ۱۶۲، قرچک با شاخص ۱۵۵، اسلامشهر با شاخص ۱۵۶ در وضعیت قرمز آلودگی یعنی ناسالم قرار گرفت.

پیشوا با شاخص ۱۱۰، پردیس با شاخص ۱۰۴ در وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
 

هوای ۸ شهر استان تهران آلوده شد

از ابتدای سال جاری تا به امروز در تهران ۸ روز هوای پاک، ۱۷۴ روز هوای قابل قبول، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم در روز شمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.