سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: تمامی ایراداتی از سوی هیئت تطبیق به آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد شده بود، بررسی و اصلاح شد و این آیین‌نامه اکنون در حال اجراست.

سخنگوی دولت: ایرادات آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس اصلاح شد

به گزارش قدس آنلاین،  علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت سیزدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: انشالله بتوانیم از برق هسته‌ای که برقی با بازده و با بهره‌برداری ۱۰۰ درصدی و به نوعی انرژی پاک است در راستای توسعه کشور استفاده حداکثری ببریم.

وی در ادامه با اشاره به گزارش وزارت راه و شهرسازی در رابطه با پیشرفت حوزه مسکن، ترانزیت و کالاها به تصریح آن پرداخت و گفت: در این راستا افزایش حدود ۲۸ درصدی در ۹ ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته اعمال شده و همچنین گزارش خوبی از اقدامات مختلف این وزارت خانه داشته است.

بهادری جهرمی ادامه داد: تکمیل مترو تهران به پرند که با تامین منابع از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته و آماده افتتاح توسط رئیس جمهور برای فردا است از اقدامات ویژه این وزارت خانه است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در کنار افتتاح خط مترو پرند، واگذاری ۴۳۸۱ واحد مسکن را هم در استمرار پروژه طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل طرح‌های قبلی مسکن خواهیم داشت، تاکید کرد: علاوه بر اقدامات زیربنایی که در طرح‌های دولت سیزدهم افتتاح می‌شود پیش بینی اقدامات روبنایی مثل سرانه های فرهنگی، خدماتی، رفاهی و ورزشی هم در این طرح‌ها سعی به انجام می‌شود.

 وی افزود: به عنوان مثال همین افتتاحی که فردا در پرند صورت خواهد گرفت علاوه بر حوزه‌های زیربنایی مثل آب و برق و فاضلاب و این مسائل، بهره‌برداری از مراکز درمانی، پارک، مسجد و این چنین خدمات روبنایی که آن منطقه نیاز دارد سعی می‌شود.

بهادری جهرمی در ادامه به گزارشی از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در رابطه با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های نوآوری پرداخت و گفت: فقط در حوزه وزارت صنعت معدن و تجارت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های نوآوری که در این شرکت‌ها در حوزه های مختلف پیش ‌می‌رود، در ماه‌های اخیر با پیگیری‌هایی که صورت گرفته جمعاً ۲۶ قرار داد به مبلغ ۸۶۰ میلیارد تومان میان زیر مجموعه‌های وزارت صنعت با شرکت‌های دانش بنیان منعقد شده است و برای تولیدهای بار اول یا نوآوری‌هایی جدید که در این حوزه نیاز است در زیر مجموعه وزارت کار ۲۲ قرارداد به مبلغ حدود ۸۰۰ میلیارد تومان دوباره منعقد شده است.

وی افزود: در همین حوزه وزارتخانه‌ها به تفکیک به صورت تفصیلی گزارشی را ارائه داده‌اند که این نشانگر پیشرفت حوزه‌های حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.

بهادری جهرمی افزود: البته این علاوه بر حوزه‌ای است که در حوزه‌های برقی سازی فعالیت می‌کنند و دیروز نیز شاهد افتتاح دومین خط تولید اتوبوس برقی بودیم و ایران جزو معدود کشورهایی است که این فناوری را به دست دارد.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: در جلسه یکشنبه رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از اقدامات این مجموعه و حمایت‌های دولت از توسعه حمایت ها از جامعه تحت پوشش این کمیته به ویژه در حوزه اشتغالزایی‌ و کار آفرینی گزارشی خوبی را ارائه دادند.

وی افزود: ایراداتی را از سوی هیئت تطبیق به آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد شده بود که امروز تمامی ایرادات مورد بررسی آماده اصلاح قرار گرفت که الحمدلله این ایرادات محدود بوده و خیلی زیاد هم نبوده است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: همکاری متقابلی که دولت و مجلس داشتند با سرعت قابل قبولی نظامات انتخابات مجلس هم مورد اصلاح و بروزرسانی صورت گرفت و آیین نامه آن نیز نهایی شد و اکنون در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.