آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: ما باید در تقاضای خود برای پایان دادن به اشغال فلسطین و محاصره غزه متحد باشیم.

دبیرکل سازمان ملل: در تقاضای خود برای پایان اشغال فلسطین و محاصره غزه باید متحد باشیم

به گزارش  قدس آنلاین، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در پیامی به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین افزود:این روز جهانی همبستگی در یکی از تاریک ترین فصول در تاریخ مردم فلسطین برگزار می شود. من از مرگ و ویرانی ای به وحشت افتاده ام.

وی اضافه کرد: فلسطینیان در غزه از یک فاجعه انسانی رنج می برند. تقریبا ۱.۷ میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند - اما هیچ کجا امن نیست. در همین حال، وضعیت در کرانه باختری اشغالی، از جمله قدس شرقی، خطرها بسیار افزایش یافته است.

گوترش گفت: من صمیمانه تسلیت خود را به هزاران خانواده داغدار ابراز می کنم. این تسلیت شامل اعضای خانواده سازمان ملل است که در غزه کشته شدند، که نشان دهنده بزرگترین تلفات پرسنل در تاریخ سازمان ملل است.

دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: من در محکومیت حملات تروریستی حماس در ۷ اکتبر صریح بوده ام. اما من همچنین به صراحت گفته ام که این حملات نمی توانند مجازات دسته جمعی مردم فلسطین را توجیه کنند.

وی تصریح کرد: آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد یک راه نجات ضروری است که از میلیون ها پناهنده فلسطینی حمایت حیاتی می کند. اکنون جامعه بین المللی بیشتر از هر زمان دیگری باید در کنار این آژانس به عنوان منبع حمایت از مردم فلسطین باشد.

گوترش افزود: این روز برای تأیید مجدد همبستگی بین المللی با مردم فلسطین و حق آنها برای زندگی در صلح و کرامت است. این روز باید با آتش بس طولانی مدت بشردوستانه، دسترسی نامحدود به کمک های حیاتی، آزادی همه گروگان ها، حفاظت از غیرنظامیان و پایان دادن به نقض قوانین بین المللی بشردوستانه آغاز شود. ما باید در تقاضای خود برای پایان دادن به اشغال و محاصره غزه متحد باشیم.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: ما باید به شکلی مصمم و غیرقابل برگشت به سمت راه کار دو کشوری بر اساس قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی حرکت کنیم تا اسرائیل و فلسطین در کنار هم در صلح و امنیت با بیت المقدس به عنوان پایتخت هر دو آنها زندگی کنند.

وی تصریح کرد: سازمان ملل متحد در تعهد خود نسبت به مردم فلسطین تزلزل نخواهد کرد. بیایید در همبستگی با آرمان های مردم فلسطین برای دستیابی به حقوق مسلم خود و ساختن آینده ای سرشار از صلح، عدالت، امنیت و عزت متحد شویم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.