رژیم صهیونیستی پس از ناکامی در دستیابی به اهداف نظامی خود در نبرد زمینی غزه، برای چهارمین بار پیاپی فرودگاه دمشق را هدف حمله خود قرار داد. اسرائیل قصد دارد اینگونه القا کند که ارتش این رژیم نه فقط در غزه بلکه در جبهه های مختلف در حال نبرد است.

چهارمین حمله پیاپی اسرائیل به فرودگاه دمشق؛ راهبرد صدور بحران صهیونیست ها به خارج پس از قبول آتش بس در غزه

به گزارش قدس آنلاین هنوز یک روز از بازگشایی فرودگاه بین المللی دمشق نگذشته بود که رژیم صهیونیستی تجاوزات خود را از سر گرفت. چهار موشک به باند این فرودگاه اصابت کرد تا بار دیگر در فعالیت این فرودگاه اختلال به وجود آمد.

این چهارمین حمله رژیم صهیونیستی در کمتر از دو ماه گذشته بوده و یکی از شدیدترین حملات دشمن بود که بیش از نیم ساعت به طول انجامید. آسمان دمشق، پایتخت سوریه و حومه آن شاهد جنگ موشکی میان اسرائیل متجاوز و پدافند ارتش سوریه بود. سوریه با تجاوزی مقابله می کند که بارها در حریم هوایی این کشور تکرار شده است.

در همین راستا، «صهیب المصری» روزنامه نگار و فعال رسانه ای اهل سوریه گفت: این حمله پس از اعلام از سرگیری فعالیت فرودگاه و تکمیل تجهیزات آن بوده است. این فرودگاه در پی تهاجم قبلی به باند از روند خدمت رسانی خارج شده بود. دشمن صهیونیستی مناطق دیگری در اطراف دمشق را نیز با چندین موشک هدف قرار داده است. اما به گفته یک منبع نظامی خسارات فقط مادی است. این تجاوز دشمن با فعالیت پدافند هوایی سوریه همراه شد. درنتیجه تقریباً ۷۰ درصد از قدرت موشکی دشمن  سرنگون شد.

طوفان الاقصی , کشور سوریه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , دمشق ,

نیروهای مقاومت سوریه با تکیه بر توانمندی‌های پدافند هوایی خود توانستند با بیش از ۱۰ موشک دشمن مقابله کنند. دشمن تلاش می کرد تا نقاطی در حومه دمشق را هدف قرار دهد و صداهای انفجار نیز از مناطق جنوب غربی پایتخت شنیده می شد. وزارت دفاع سوریه در بیانیه ی خود ماهیت این مناطق را مشخص نکرد. در حالی که این وزارتخانه تاکید کرده این حملات صرفا خسارات مادی داشته و فرودگاه بین المللی دمشق نیز از دسترس خارج شده است. وزارت حمل و نقل سوریه نیز از تغییر مسیر هواپیماهای مقصد دمشق به فرودگاه‌های حلب و لاذقیه خبر داده است.

برخی ناظران حملات رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق را نتیجه ناکامی نظامی این رژیم در صحنه عملیاتی نوار غزه قلمداد می کنند.

در همین راستا دکتر «احمد الکنانی»، کارشناس سیاسی و اقتصادی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در دمشق گفت: ما اکنون در مرحله‌  آتش بس هستیم. این آتش بس از سوی جناح‌های مقاومت بر دشمن صهیونیستی تحمیل شده است. دشمن صهیونیستی نبرد طوفان الاقصی را یک شکست جدید برای خود می داند و از همین رو می کوشد تا با درگیر کردن سایر کشورها، بحران های داخلی ناشی از جنگ را به دیگر کشورها تسری دهد. اسرائیل قصد دارد تا به افکار عمومی خود اینگونه القا کند که ارتش این رژیم نه فقط در غزه بلکه در جبهه های متعددی در حال نبرد است و همین امر از توان عملیاتی نظامیان صهیونیست در جبهه غزه نیز می کاهد.

طوفان الاقصی , کشور سوریه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , دمشق ,

حملات اسرائیل از سمت جولان اشغالی سوریه صورت گرفت؛ جبهه‌ای که اسرائیل مدت‌هاست در مورد آن ابراز نگرانی می‌کند. این حملات راه را برای پاسخی که دمشق آن را واقعیتی اجتناب ناپذیر می‌داند، هموار خواهد کرد. البته این تجاوزات رژیم اشغالگر در زمان و مکانی مناسب (هر وقت دمشق اراده کند) پاسخ داده خواهند شد.

حملات مکرر اسرائیل در کمتر از یک هفته به طور فزاینده تشدید شده است. رژیم صهیونیستی پس از شکست‌های پی در پی که در نبرد طوفان الاقصی متحمل شد اکنون با این تجاوزات به دنبال حفظ آبروی خود است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.