رئیس جمهور اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به همتای ترکمنی خود از برگزاری موفقیت‌آمیز هفدهمین اجلاس کمیسیون بین دولتی همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان و نمایشگاه تخصصی «پروژه ایران» در تاریخ ۱۷-۱۸ نوامبر ابراز خرسندی کرد.

تمجید «رئیسی» از برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه تخصصی «ایران پروژه» در ترکمنستان

به گزارش قدس آنلاین، «سیدابراهیم رئیسی»، رئیس جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به «سردار بردی‌محمداف»، رئیس جمهور ترکمنستان از برگزاری موفقیت آمیز کمیسیون مشترک دو کشور و نمایشگاه تخصصی محصولات ایرانی در عشق آباد ابراز خرسندی کرد.

در نامه رئیسی در این مورد آمده است: امضا پروتکل مربوطه و تعدادی دیگر از اسناد در زمینه همکاری دوجانبه پس از نشست کمیسیون بین‌دولتی بیانگر تعهد سران دو کشور برای ایجاد روابط در همه زمینه‌ها است.

مایه خرسندی است که طی دو سال گذشته، روابط اقتصادی دوجانبه روند توسعه امیدوارکننده‌ای پیدا کرده است که با تمرکز بر تلاش‌های نهادهای ذیربط دو کشور بر گسترش همه جانبه مشارکت مرتبط است.

نمایشگاه تخصصی ایران در محل اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان در تاریخ ۱۷ نوامبر آغاز به کار کرد.

 در چارچوب این رویداد محصولات شرکت‌های بزرگ ایرانی (حدود ۱۰۰ شرکت) مشغول فعالیت در زمینه ساخت و ساز (مصالح ساختمانی، لوله‌کشی، لوازم برقی، روشنایی) و خدمات مهندسی (تولید نفت و گاز، پتروشیمی، برق) به بازدید کنندگان ارائه می‌شود.

همچنین در تاریخ ۱۸ نوامبر چندمراسم تجاری با هدف برقراری تماس‌ها، مذاکرات و تبادل اطلاعات بین شرکت‌های ایرانی و ترکمنستانی برپا شد.

گفتنی است همزمان با این نمایشگاه تخصصی، هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور نیز با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران برگزار شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.