دومین یادواره شهدای هسته‌ای و نیز سومین سالگرد شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، رییس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی و جمعی از مسوولان لشکری، کشوری و معاونان وزیر دفاع برگزار شد.

دومین یادواره شهدای هسته‌ای و سومین سالگرد شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده

به گزارش قدس آنلاین، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در دومین یادواره شهدای هسته‌ای و نیز سومین سالگرد شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده اظهار کرد: همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شاهد برگزاری مراسم معنوی و باشکوه گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای هستیم؛ یاد این شهیدان و راهی که پیموده‌اند را گرامی می‌داریم و به تداوم این راه متعهد هستیم.

محمد اسلامی با اشاره به اجرای آتش بس در غزه و روند آزادسازی اسرای فلسطینی از سوی رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: پیروزی ملت قهرمان و مقاوم فلسطین نتیجه درست بودن راه مقاومت و اعتماد به لطف و وعده خداوند و نصرت الهی است. امروز مشاهده کردیم که حتی در اسرائیل هم ساکنان اسرائیلی علیه دولت خون‌آشام و جنایتکار خود تظاهرات می‌کنند و حتی هنگام بازگشت، پرچم فلسطین در دست مردمانی بود که از اسرای اسرائیلی آزاد شده استقبال می‌کردند. این است لطف الهی و نشانه‌های پیروزی؛ گرچه تلفات انسانی بالایی داشت اما خون این مظلومان موجب رسوایی آن‌ها در سراسر جهان شد.

وی تصریح کرد: در دنیایی که اگر کسی اعتراض می‌کرد و یا علیه اسرائیل حرفی می‌زد،‌ او را بازداشت و محاکمه می‌کردند امروز در همه دنیا تظاهرات است و موجب بیداری مردم دنیا شده و در مقابل اسرائیل رسوا شده است.
 
اسلامی در ادامه با اشاره به راه عزت‌آفرین مبتنی بر علم و دانش شهیدان تاکید کرد: علم و دانشی کارساز است که به اذن و لطف خداوند و در راه کسب رضایت الهی به‌دست آمده باشد، چنین علمی می‌تواند موجب تحقق وعده‌های الهی شود و نتیجه‌بخش باشد.

وی افزود: در سال‌های گذشته شاهد نقشه‌های فراوان از سوی دشمنان برای ساقط کردن انقلاب اسلامی بودیم و تا امروز ذره‌ای از تفکر و اراده آنان برای این کار کاسته نشده است و همواره با برنامه‌ریزی‌های پیچیده علیه کشور ما توطئه‌های فراوان کرده‌ و از همه ظرفیت‌های خود در این راه استفاده کرده‌اند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران توضیح داد: زمانی قطعنامه‌ای صادر می‌شود که یک کشور به صلح و امنیت بین‌المللی آسیب وارد کند؛ اما با گذشت زمان و روشن شدن حقایق، صدور قطعنامه‌های بی‌ضابطه علیه جمهوری اسلامی ایران در این ایام موجب واکنش تحلیلگران و کارشناسان شده است. در شرایطی قرار گرفته‌ایم که حتی بسیاری از افراد باور نمی‌کردند که راه استقلال، استقامت، پایداری به پیشرفت نائل شود و تصور نمی‌کردند که با تلاش مضاعف بتوان به نتیجه‌ای مطلوب رسید. اما به لطف الهی اگرچه شرایط سخت بود ولی نتیجه آن اقتدار غیرقابل انکار جمهوری اسلامی ایران را در پی داشته است که اساس آن توکل به خداوند متعال بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در این سال‌ها حکیمانه،‌ مدبرانه، شجاعانه و قدرتمندانه هدایت کردند و همواره بر مولفه‌های تاثیرگذاری که قدرت‌ساز و اقتدارآفرین است، تاکید داشتند.

اسلامی با بیان اینکه اگر چه باید از نظر اقتصادی شرایط را بهبود ببخشیم، گفت: اما از نظر قوام ساختاری و ظرفیت قدرت‌ساز و اقتدارآفرین در یکی از بهترین شرایط به‌سر می‌بریم.

وی توضیح داد: در سال ۱۳۹۶ امریکایی‌ها در بیانیه جنگ اقتصادی به صراحت اعلام کردند که در جنگ نظامی و سایبری نسبت به ایران دارای برتری هستیم اما این موارد دلیل پیروزی ما نخواهد شد به همین دلیل برای پیروزی بر ایران، گزینه جنگ اقتصادی را در دستور کار قرار داده‌ایم. در این بیانیه برای تحقق اهداف جنگ اقتصادی، تلاش در زمینه کاهش ارزش پول ملی در دستور کار قرار گرفته زیرا با پایین آمدن ارزش پول ملی، نارضایتی در جامعه ایجاد می‌کند و می‌توانیم با ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران، دوستان خود را در این کشور حاکم کنیم و به اهداف خود دست یابیم.

وی ادامه داد: ترامپ با همین پیش فرض، سناریو و برنامه از برجام خارج شد و هنگامی‌که اروپایی‌های به وی اعلام کردند که خروج آمریکا به ما لطمه می‌زند؛ او گفت ۳ ماه صبر کنید و دیگر طرف مقابلی وجود نخواهد داشت که به توافق ادامه دهید.  

معاون رییس‌جمهور تاکید کرد: با این سیاست آن‌ها به قول خودشان با تحریم‌های فلج‌کننده، فشارهای سنگینی به کشور وارد کردند، اقدامات و توطئه‌های گوناگونی انجام دادند که به لطف الهی و پایداری مردم هیچ‌کدام از آن‌ها کارساز نشد. آمریکایی‌ها پیش از این طرح «خاورمیانه بزرگ» را با هدف تجزیه کشورها و حتی ایران در دستور کار خود گذاشته بودند. در این طرح، سرزمین سوریه و عراق را بین گروه‌های سازماندهی شده خود، تقسیم کردند. اگر هوشیاری، هوشمندی و اقدام به‌موقع و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و قدرت عمل شهید سردار سلیمانی (ره) نبود و آن‌ها می‌توانستند به سهولت طرح خود را پیاده کنند، مشخص است که الان چه وضعیتی حاکم بود. آنها پشت صحنه هدفشان این بود که کشورها را تجزیه کنند و دست‌نشاندگانی بگذارند تا در منطقه غرب آسیا را که دارای بزرگترین ثروت ذخایر انرژی جهانی است را چپاول کرده و اهداف خود را دنبال کنند. 

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در منطقه، گفت: به لطف الهی و جانفشانی‌های جبهه مقاومت این پیروزی محقق شد تا اکنون شاهد نتیجه بخش بودن «طوفان‌الاقصی» باشیم و این مساله ثابت شده که ماشین امنیتی، مخوف، سرکوبگر و کودک‌کش تحت حمایت آمریکا و متحدانش با حجم عظیمی از تجهیزات و ادوات نتوانسته به اهداف خود برسد.

اسلامی عنوان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی با خونریزی و ستمگری فراوان، روی تمام جنایتکاران تاریخ را سفید کرد و نتیجه‌ آن اکنون در غزه قابل مشاهده است که ملت فلسطین مقاوم‌تر و مصمم‌تر از قبل به مقاومت خود ادامه می‌دهند.

وی در ادامه سخنان خود به مسیر توسعه علم و فناوری در کشور اشاره کرد و گفت: با وجود تحریم‌ها توانسته‌ایم در مسیر پیشرفت علم و فناوری‌های نوین حرکت کنیم و اکنون به ظرفیت‌های فراوانی دست یافته‌ایم که در پیشرفت علوم و فنون نوین بسیار موثر است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های کنونی را مدیون خون شهدا و تلاش‌های این عزیزان می‌دانیم.
اسلامی با اشاره به تلاش‌های ارزشمند شهید فخری زاده گفت: روح شهید دکتر محسن فخری‌زاده شاد؛ گرامیداشت یاد و خاطره او یکی از دلایل اصلی برگزاری یادواره شهدای هسته‌ای محسوب می‌شود. این شهید گرانقدر هیچ‌گاه از وظیفه خود فاصله نمی‌گرفت. برای تحقق اهداف خود ایستادگی می‌کرد و سرسختی نشان می‌داد. شهید فخری‌زاده هیچ‌گاه مایوس نشد و همیشه سرحال، مصمم و ثابت قدم بود و پاداش خود را گرفت و انشاالله که روح ایشان و تمام شهدا شاد باشد.

وی اضافه کرد: در جلسه امروز همسران شهدای هسته‌ای که اکثر آن‌ها در صحنه شهادت حضور داشته‌اند؛ زینت‌بخش مجلس ما هستند و انشاالله که خداوند هم به آن‌ها سلامتی دهد و عزت ایشان روزافزون باشد.  

اسلامی گفت: ثبت تاریخی نحوه شهادت این عزیزان و تداوم این فکر، بینش و رویشی که از تفکرات شهدا صورت گرفته، الحمدالله به شجره طیبه‌ای تبدیل شده که خداوند متعال به آن برکت داده و به برکت آن و به یاری حق تعالی است که می‌توانیم و باید بسیار موثرتر، قوی‌تر و مقاوم‌تر در زمینه شکوفایی حرکت کنیم زیرا معتقدیم که علم و فناوری‌های نوین می‌تواند صنعت خلاق را ایجاد کند و با استفاده از آن، اقتصاد دانش بنیان توسعه یابد. تحت تاثیر این شرایط و با یاری خداوند متعال، کشور می‌تواند مسیر عزت و سربلندی را طی کند.

گفتنی است در دومین یادواره شهدای هسته‌ای، سومین سالگرد شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاء‌الدین آقاجانپور رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و نیز سردار مظفری نیا رییس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی به ذکر سخنانی درباره شهدای هسته‌ای پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.