۸ تیر

یکی از فرماندهان گردانهای القسام با اشاره به شکست میدانی نظامیان رژیم صهیونیستی، خبر داد که خروج این نظامیان از شمال نوار غزه با آتش‌بس آغاز شد.

القسام: ۷۰ درصد نیروهای اسرائیل از شمال غزه عقب‌نشینی کردند

به گزارش قدس آنلاین، یکی از فرماندهان گردانهای القسام خبر داد که به خاطر حملات نیروهای مقاومت و شکست عملیاتی، ۷۰ درصد از نظامیان اسرائیلی از شمال نوار غزه خارج شدند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه از آغاز حمله زمینی ارتش به خان یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد. 

خان یونس از روز جمعه گذشته هدف حملات شدید هوایی رژیم صهیونیستی قرار دارد و در همین ارتباط سخنگوی یونیسف اعلام کرد که جنوب غزه در معرض شدیدترین بمباران قرار دارد و منجر به تلفات سنگین در میان کودکان شده است. 

وی به شبکه خبری الجزیره گفت: خروج از شمال نوار غزه با آتش‌بس آغاز شد و پس از حملات نیروهای مقاومت، در دو روز گذشته، شدت گرفته است.

این فرمانده القسام همچنین خبر داد که عملیات زمینی صهیونیستها، در جنوب نوار غزه متمرکز است و همزمان، قدرت مانور محدودی در شمال دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر با پخش اعلامیه‌هایی در مناطقی از خان یونس، این شهر را منطقه جنگی خطرناک اعلام کرده و از ساکنان این منطقه خواسته بود که آنجا را ترک کنند. 

رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه از ساکنان شمال غزه خواسته بود که به جنوب نوار غزه عزیمت کنند که پس از آن چندین بار مردم این منطقه به ویژه زخمی‌هایی را که در حال انتقال به مصر بودند، هدف حمله قرار داد.

سلامه معروف مدیر دفتر رسانه‌ای دولت حماس در غزه امروز (۱۲ آذر) در پنجاه و هشتمین روز جنگ گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته طی حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی، بیش از ۷۰۰ نفر در غزه به شهادت رسیده‌اند

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس نیز امشب گفت: اسرائیل در حال افزایش حنایات خود در غزه، کرانه باختری و قدس است، ولی عاقبت، شکست خواهد خورد. آمریکا هم شریک کشتار جمعی ملت فلسطین و پاکسازی نژادی در غزه است.

این مقام حماس همچنین درباره اسرای اسرائیلی تأکید کرد: جهان، مشاهده کرد که رفتار القسام با اسرای اسرائیلی و رفتار اسرائیل با اسرای فلسطینی چقدر فرق دارد. کارشکنی و تعلل اسرائیل، مانع از موفقیت مذاکرات [تمدید آتش‌بس و تبادل اسرا] شد.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.